Alexander Volkanovski na UFC 266 na pełnym dystansie pokonał Briana Ortegę i tym samym obronił tytuł mistrza dywizji piórkowej. Tuż po pojedynku Conor McGregor opublikował wpis na swoich mediach społecznościowych, w którym wyśmiewa Australijczyka, i który szybko usunął. „Great” wobec tych słów nie pozostał obojętny.

McGregor znany jest z tego, że uwielbia prowokować, co w ostatnim czasie w natężonym stopniu mogli obserwować kibice m.in. przed trylogią z Dustinem Poirierem. Irlandczyk nie oszczędził też Volkanovskiego:

Kopnąłbym głowę Volovskiego, jakby to była piłka rugby. On ma nieco ponad 160 cm wzrostu i jest chodzącą górą mięśni. Ale z niego mały pierdek. Albo nawet i nie. To po prostu dureń.

Australijczyk poczuł się najwyraźniej urażony, bo bardzo szybko odpowiedział:

Brzmi, jakby był totalnie schlany. To nawet nie miało sensu. To Conor. A Conor robi swoje rzeczy. Gdyby zechciał zejść do kategorii piórkowej, a na pewno tego nie zrobi, spotkałby się z wyższą ligą, szczególnie, kiedy ciągle chodzi narąbany. Tak czy inaczej, też zamierzam się napić, więc może zobaczycie jakieś powalone wpisy także ode mnie.

Wygrana z Ortegą dwudziestą wygraną z rzędu. Na przestrzeni całej kariery „Great” przegrał tylko raz w  2013 roku przeciwko Corey’owi Nelsonowi.

źródło: MMAFighting.com