Menadżer Owczarz o odrzuceniu walki z Habą na KSW 47

Owczarz Haba KSW
Karolona Owczarz | Justyna Haba (facebook)

Informacja na temat rzekomej walki Haba vs. Owczarz na KSW 47 przemknęła przez media dość niepostrzeżenie. Do tej pory poznaliśmy jedynie „wersję” Justyny, która podzieliła się tą rewelacją w rozmowie z portalem Nowiny24.pl

Justyna Haba (1-1), której kariera MMA trwa od grudnia 2018 roku, zaskoczyła występem w Japonii na gali Rizin, gdzie w swoim zawodowym debiucie poddała (duszenie zza pleców, runda 2) mocno faworyzowaną Shinju Nozawę-Auclair (2-1). Po tym występie dostała kolejną propozycję walki dla Rizin i na gali z numerem „15” zestawiono ją z niepokonaną i o wiele bardziej doświadczoną Japonką – Kaną Watanabe (7-0-1), która wypunktowała Polkę na pełnym dystansie.

Po gali Justyna udzieliła wywiadu, w którym wspomniała, że otrzymała propozycję od KSW na walkę z Karoliną Owczarz (2-0), jednak łodzianka miała odrzucić tę ofertę.

O komentarz poprosiliśmy menadżera zawodniczki KSW – Artura Ostaszewskiego (Shocker MMA):

Faktycznie, nazwisko Justyny Haby przewijało się jako jeden z około 6-7 pomysłów na rywalkę, w luźnych rozmowach i podczas tak zwanej „burzy mózgów” z dyrektorem sportowym KSW. Nigdy jednak nie było konkretnej, jednoznacznej oferty walki z Justyną, co i tak moim zdaniem nie było wówczas dobrym pomysłem, jedynie ze względu na kompletnie inną specyfikę Justyny – zarówno pod względem stylu walki, jak i gabarytów itp. – co jest bardzo istotną różnicą dla trenującej niewiele ponad rok, zawodniczki (Karoliny). Tak więc, wspólnie z organizatorem, uznaliśmy, że pod każdym względem, na tamten moment najlepszą z dostępnych opcji, była Marta Chojnoska. Pamiętajmy, że czasu było bardzo mało, a KSW posiadało jej walki w swojej bazie, sama zawodniczka jest z Łodzi, czyli lokalna, a dodatkowo była gotowa przyjechać na nagrania trailerów w ciągu kilku godzin. Po prostu wszystko, wszystkim pasowało.

Warto dodać, że wciąż ważny kontrakt z organizacją ma Aleksandra Rola (2-0), która nadal wyraża chęć walki z Karoliną, podobnie jak sama zainteresowana.