Mistrzyni Invicta FC oraz zawodniczka RIZIN FF za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła, że podpisała kontrakt z największą organizacją MMA na świecie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Podpisałam kontrakt z UFC! Dzięki wsparciu wielu osób mogłam zacząć przygodę z tym sportem! Chciałabym kontynuować realizowanie marzeń, które rozpoczęłam w 2015 roku pojawiając się na ringu RIZIN! Nie mogę się doczekać, aby z wami współpracować!”

Kanako Murata to 26–letnia zawodniczka wagi słomkowej, która słynie ze swoich nieprzeciętnych umiejętności grapplerskich (była zapaśniczka stylu wolnego). W czasie swojej czteroletniej kariery w zawodowym MMA stoczyła dwanaście pojedynków, z których wygrała jedenaście, a przegrała tylko jeden. Japonka jest obecnie na fali siedmiu zwycięstw z rzędu. Ostatni raz w oktagonie była widziana w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to pokonała Emily Ducote przez niejednogłośną decyzję sędziów i tym samym została nową mistrzynią organizacji Invicta FC.

Murata niewątpliwie będzie dużym wzmocnieniem kategorii do 115 funtów UFC. Jej byli już pracodawcy – przedstawiciele RIZIN FF – uważają nawet, że ma ona szansę zostać pierwszą mistrzynią amerykańskiej organizacji pochodzącą z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz także: OFICJALNIE: Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal na UFC 251

Źródła: Twitter, BJPENN