25 latek z Milwaukee, stawiany niegdyś jako jeden z pierwszych w kolejce do pasa kategorii muszej, po ostatnich niepowodzeniach zdecydował się zmienić kategorię wagową. Sergio Pettis (17-4) w najbliższej walce zmierzy się z Robem Fontem (15-4) w limicie 135 funtów.

Cieszący się niegdyś serią 4 wygranych z rzędu, Pettis, w ostatnim czasie zaliczył dwie porażki, kolejno z aktualnym mistrzem Henrym Cejudo oraz Jussierem Formigą. Pomimo zanotowania pomiędzy tymi przegranymi zwycięstwa nad byłym pretendentem do pasa Josephem Benavidezem, Sergio najwyraźniej stwierdził iż upragniony title-shot oddalił się od niego na tyle mocno, że czas spróbować sił w nowej kategorii wagowej.

Choć Rob Font w ostatnim czasie również nie ma najlepszej passy, trudno nazwać pojedynek z nim łatwą przeprawą. Amerykanin ma na swoim koncie zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Thomas Almeida, Douglas Silva de Andrade czy Matt Schnell. Słynący z nokautującej siły ciosu Font spróbuje na gali w Milwaukee ustrzelić Pettisa, co w przeszłości udało się tylko jednemu zawodnikowi. W 2015 roku pierwszą i jedyną dotychczas porażkę przez nokaut zafundował Amerykaninowi walczący w limicie 125 funtów, Ryan Benoit.

Gala w Milwaukee odbędzie się jeszcze w tym roku, a konkretnie 15 grudnia. Główną atrakcją wieczoru będzie walka Kevina Lee z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej, Alem Iaquintą.