Trener Khamzata Chimaeva, Andreas Michael, przedstawił pewne wyjaśnienia dotyczące niezrobienia wagi przez jego podopiecznego przed walką z Nate’em Diazem.

Khamzat Chimaev (12-0) na gali UFC 279 z łatwością poradził sobie z Kevinem Hollandem (23-8) zwyciężając przez poddanie w pierwszej rundzie. Jednak „Borz” finalnie miał się zmierzyć z Nate’em Diazem (21-13), ale 28-latek nie zrobił limitu wagi półśredniej.

Trener Chimaeva, Andreas Michael, postanowił wypowiedzieć się na ten temat. W programie The MMA Hour, trener wyjawił, że to on zarządził zakończenie cięcia wagi. Michael przeprosił również Nate’a Diaza i jego ekipę za niezrobienie wagi.

Khamzat zaczął obóz ważąc zbyt dużo. Powinniśmy byli mieć trochę więcej dyscypliny i trzymać wagę na rozsądnym poziomie, na rozsądnej wadze zbliżonej do tej, w której on trenuje i wchodzi na obóz. To w zasadzie tyle na ten temat. Nie czepiam się Khamzata, to wspaniały zawodnik i kocham go na zabój, ale mówię, że nie zrobienie wagi było absolutnie nieprofesjonalne z naszej strony. Każdy kto nie robi wagi jest nieprofesjonalny, absolutnie. Chcę przeprosić obóz Nate’a za to. 

stwierdził trener Chimaeva.

źródło: mmafighting.com