OFICJALNIE: Aga Niedźwiedź zawalczy o pas Invicta FC

źródło: facebook / Aga Niedźwiedź

Od dawna mówiło się o tym, że planowana jest walka aktualnej mistrzyni Invicta FC w kategorii muszej z naszą niepokonaną Agnieszką Niedźwiedź. Organizacja właśnie ogłosiła, że do pojedynku dojdzie w grudniu tego roku.

8 grudnia w Kansas City Jenifer Maia będzie bronić pasa w starciu z Agą Niedźwiedź. Walka będzie main eventem gali Invicta FC 26. Tego samego wieczoru zobaczymy także ponownie w akcji perspektywiczną zawodniczkę wagi słomkowej Mizuki Inoue, która pozostawała poza klatką od ponad roku z powodu kontuzji kolana. Inoue zmierzy się z inną wschodzącą gwiazdą dywizji, Janaisą Morandin.

Jenifer Maia (14-4-1) będzie niesiona falą pięciu zwycięstw pod rząd (ostatnia walka wygrana z Roxanne Modafferi przez niejednogłośną decyzję we wrześniu 2016 roku). Tytuł mistrzyni Brazylijka dzierży od marca 2016 roku.

Agnieszka Niedźwiedź (10-0), nasza najlepsza eksportowa musza, pozostaje niezwyciężona od początku swojej zawodowej kariery w MMA. Ostatnią wygraną zanotowała w maju tego roku z Vanessą Porto. Walka ta była uważana za eliminator do title shota.

Zobacz także: Agnieszka Niedźwiedź dołącza do rankingu TOP 10 najlepszych kobiet w MMA!

 

źródło: MMAfighting.com