ONE Championship 73 „Unstoppable Dreams” – kompletne wyniki. Angela Lee udanie broni pasa.

źródło: mmajunkie.com

W swojej pierwszej walce od czasu, gdy brała udział w straszliwym wypadku samochodowym w listopadzie, Angela Lee (9-0) po raz trzeci obroniła pas mistrzowski kobiet w kategorii słomkowej organizacji ONE. Walczyła przeciwko Mei Yamaguchi (17-11-1).

Angela i Mei spotkały się po raz drugi w karierze. Za pierwszym razem w 2016 roku na gali ONE Championship 42 Yamaguchi musiała uznać wyższość Angeli, przegrywając przez jednogłośną decyzję sędziowską. Los sprawił, że tym razem sytuacja wyglądała podobnie, bowiem Lee wygrała jednogłośnie na punkty, z tą różnicą, że pojedynek trwał pełne pięć rund.

Lee była świetnie przygotowana do pojedynku, miała ogromną przewagę w klinczu i w parterze. W tej płaszczyźnie była bliska zakończenia walki w drugiej rundzie, zakładając ciasną dźwignię na staw łokciowy, jednak nie mogła znaleźć odpowiedniego kąta, by zmusić przeciwniczkę do odklepania. Pod koniec trzeciej rundy również zbliżyła się do skończenia rywalki poprzez duszenie zza pleców, ale Yamaguchi została uratowana przez gong kończący trzecią odsłonę pojedynku.

Yamaguchi atakowała głównie ciosami prostymi, ale Lee rzadko pozwalała jej pracować na nogach od razu przechodząc do klinczu, by następnie obalać przeciwniczkę. Nie mogła jednak uniknąć niebezpieczeństwa, ponieważ Yamaguchi bardzo dobrze radziła sobie w rundach mistrzowskich. W czwartej rundzie zraniła Lee ciosami w stójce, a w piątej odsłonie pojedynku trafiła kopnięciem na głowę powalając Angelę na ziemię. To jednak nie wystarczyło by przekonać do siebie sędziów, którzy jednogłośnie wskazali Lee jako zwyciężczynię pojedynku.

Poniżej komplet wyników z gali.

Walka wieczoru:
115 lbs.: Angela Lee pok. Mei Yamaguchi jednogłośną decyzją sędziów (o pas kategorii słomkowej kobiet)

Karta główna:
145 lbs.: Martin Nguyen pok. Christiana Lee niejednogłośną decyzją sędziów (o pas kategorii piórkowej)
155 lbs.: Shinya Aoki pok. Rasula Yakhyaeva przez poddanie (duszenie trójkątne), runda 1, 3:15
155 lbs.: Eduard Folayang pok. Kharuna Atlangerieva jednogłośną decyzją sędziów
155 lbs.: Amir Khan pok. Sung Jong Lee przez TKO, runda 2, 3:30

Karta wstępna:
145 lbs.: Chao Xie pok. Meas Meu przez TKO, runda 3, 1:10
135 lbs.: Xie Bin pok. Shi Hao Huang przez TKO (interwencja narożnika), runda 2, 2:25
135 lbs.: Sunoto Peringkat pok. Roela Rosauro jednogłośną decyzją sędziów

 

źródło:MMajunkie