Spekulacje na temat połączenia dwóch mocnych organizacji MMA dobiegły końca. Współwłaściciel i dyrektor generalny Professional Fighters League wyjawili interesujące plany na przyszłość. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

O przejęciu drugiej amerykańskiej siły w branży przez PFL, mówiono już od wielu miesięcy. Jeden z założycieli branduDonn Davis, potwierdził dziś te doniesienia na portalu X. Z jego słów wynika jednak, że Bellator nie zniknie z rynku, a zostanie w pewien sposób zrewolucjonizowany. Uchylił również rąbka tajemnicy w kwestii planów na rok 2024. 

Nowa światowa siła w MMA

PFL przejmuje Bellatora. Nasze zaplecze zawodników jest równe UFC – obie organizacje po 30% w rankingu 25 najlepszych na świecie.

PFL rozpoczyna nową serię :

Bellator International Champions Series. 

Mega wydarzenie dla fanów w 2024 – mistrzowie PFL vs. mistrzowie Bellatora.

Według portalu The Athletic nowy projekt będzie obejmował 8 gal rocznie, z walkami o tytuły, w dużych miastach. Wspomniana transakcja z pewnością jest zapowiedzią mocnej konkurencji dla UFC. Dyrektor generalny – Peter Murray dodał, że składy obu podmiotów w połączeniu, nie mają sobie równych.

Połączony skład zawodników PFL i Bellatora nie ma sobie równych. 

Zależy nam na dostarczeniu fanom z całego świata najlepszego MMA w 2024 roku, włącznie z zestawieniem mistrzów Bellatora i PFL

Czekamy na więcej szczegółów w tej sprawie, które mają być podane w późniejszym czasie. 

autor: Adrian Gawłowski

Źródło: X, MMA Junkie, the Athletic | fot. MMA Fighting