O mistrzowskich aspiracjach Islama Makhacheva wiadomo nie od dziś. Thiago Moises jest kolejnym zawodnikiem do przejścia, w drodze na sam szczyt. Poważnie myśląc jednak o trofeum, ten musi zacząć mierzyć się z wyżej sklasyfikowanymi zawodnikami. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jednym z takich fighterów jest okupujący piątą lokatę w rankingu dywizji do 70 kilogramów, Tony Ferguson (25-6). Rosjanin zdradził niedawno, iż chętnie zmierzyłby się właśnie z Amerykaninem, podcinając mu jednocześnie, że chętnie pomoże mu w podjęciu decyzji o przejściu na sportową emeryturę.

Po prostu chcę mu pomóc przejść na emeryturę. Przegrał ostatnie trzy walki. Musi odejść, ponieważ wszyscy jego przeciwnicy byli z najlepszej dziesiątki i bardzo mocno go poturbowali. Myślę, że już jest stary. Musi zawiesić rękawice, ale mogę mu w tym pomóc. 

powiedział Islam Makhachev (19-1) w rozmowie z Brettem Okamoto.

Zobacz także: UFC Vegas 31 z udziałem Mateusza Gamrota – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

29-letni Rosjanin nawiązuje tutaj oczywiście do aktualnej pozycji „El Cucuya”. Ciężko się patrzyło, jak ten przez ostatnie trzy pojedynki po prostu mocno dostawał, tak naprawdę mając niewiele do zaoferowania ze swojej strony. Trzeba jednak pamiętać, iż wcześniej mógł cieszyć się serią aż dwunastu triumfów. Czy ma to jednak jakiekolwiek przełożenie na teraźniejszość i ten będzie w stanie jeszcze wrócić na właściwe tory? Czas pokaże.

Źródło: Twitter/ESPN MMA