fbpx
Strona główna Aktualności POTWIERDZONE: Israel Adesanya stanie do obrony pasa z Yoelem Romero na UFC...

POTWIERDZONE: Israel Adesanya stanie do obrony pasa z Yoelem Romero na UFC 248

102
źródło; DreistStudios

Israel Adesanya i Yoel Romero zmierzą się ze sobą na marcowej numerowanej gali UFC 248. Stawką pojedynku oczywiście pas mistrzowski, który Adesanya wywalczył w starciu z Robertem Whittakerem.

7 marca w T-Mobile Arena w Las Vegas Israel Adesanya (18-0) będzie bronił tytułu mistrzowskiego w wadze średniej w walce z Yoelem Romero (13-4). Pojedynek będzie main eventem gali. Starcie zostało potwierdzone przez Danę White’a w rozmowie z portalem ESPN.

O tej walce mówi się już od października. Obaj zawodncy dążyli do zakontraktowania tego starcia. Pomysł spodobał się również organizacji i wygląda na to, że w końcu doszło do jego finalizacji. Póki co jednak nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu na ten temat.

Zobacz także: Israel Adesanya potwierdza starcie z Yoelem Romero na UFC 248 w Las Vegas

Niepokonany Adesanya wejdzie do klatki po raz pierwszy w glorii mistrzowskiej, po tym, jak odebrał regularny pas Robertowi Whittakerowi, nokautując go w drugiej rundzie starcia na UFC 243. Jak sam twierdzi, Romero jest dla niego idelanym przeciwnikiem, bo to prawdziwy twardziel, a Israel chce walczyć tylko z najlepszymi.

42-letni Romero mógłby już właściwie nic nie robić dzięki zainkasowaniu ogromnego odszkodowania od firm produkującej odżywki, ale mimo to pozostaje aktywnym zawodnikiem. Szansa walki o pas, jaką dostał, może dziwić, bo przegrał w dwóch z trzech swoich ostatnich walk (wygrana z Lukiem Rockholdem, a następnie przegrana z Robertem Whittakerem i Paulo Costą). Romero daje jednak zawsze solidne i bliskie walki, czy zaskarbił sobie popularność wśród wielu fanów MMA na całym świecie.

źródło: ESPN, YouTube/ DreistStudios