Martin Lewandowski był zainteresowany doprowadzeniem do trzeciego starcia między Arkadiuszem Wrzoskiem a legendą kickboxingu – Badrem Harim. Zdradził, co w tej sprawie zaproponowała federacja GLORY.

Arkadiusz Wrzosek (4-0) jest autorem jednej z największych niespodzianek w historii kickboxingu. We wrześniu 2021 roku, jeszcze jako zawodnik GLORY, sensacyjnie pokonał faworyzowanego Badra Hariego. Były mistrz K1 wagi ciężkiej przez większość pojedynku prezentował się dobrze na tle Polaka, mając go aż trzykrotnie na deskach. Pod koniec rundy drugiej Wrzosek najpierw przepuścił atak przeciwnika, by po chwili wyprowadzić wysokie kopnięcie, pozbawiając „Bad Boya” prądu. Warto dodać, że wyczyn ten został nagrodzony tytułem nokautu roku 2021 przez holenderską organizację.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wojownik z Warszawy był bliski powtórzenia sukcesu w 2022 roku podczas gali GLORY 80 zorganizowanej w Belgii. Panowie zmierzyli się ze sobą w rewanżu. W pierwszej rundzie ponownie lepiej wyglądał Marokańczyk, w drugiej – Arek zranił go latającym kolanem. Przed trzecią odsłoną doszło jednak do skandalu. Na trybunach rozpętała się niemała awantura, przez co pojedynek został przerwany a później uznany za nieodbyty. Winnymi zamieszania okrzynięto kibiców reprezentanta Uniq Fight Club a on sam nie dostał wypłaty za walkę i rozstał się z ówczesnym pracodawcą.

Współwłaściciel KSW w rozmowie z naszą redakcją został zapytany o możliwość zestawienia „Hightowera” z inną gwiazdą K1 – Rico Verhoevenem. Jego odpowiedź może być zaskakująca, gdyż okazało się, że chciał on doprowadzić do trzeciej konfrontacji z Harim. Propozycja jaką dostał od holenderskiego giganta wydaje się być jednak nie do końca poważna.

Ja nawet chciałem, żeby z Badrem Harim walczył. Rozmawiałem nawet w sprawie tych nieopłaconych rachunków Wrzoska i jakąś taką naprawdę „z dupy” propozycję dostałem, żeby zawalczył jeszcze raz to mu zapłacą. Zapłacą za poprzednią i za tę najbliższą. Mówię: świetnie, to zapłaćcie za poprzednią i pogadamy o następnej. I nie wiem, i to na jakiejś wyspie musielibyśmy zrobić albo na jakimś neutralnym terenie.

Zobacz także: “Poszła spina o Charzewskiego” Prezes FEN o relacjach z KSW

Fot.: Boec.com, Instagram / Martin Lewandowski