Cykliczny przegląd najciekawszych gal obecnego tygodnia rozpoczynamy dość spokojnie. W tym tygodniu 4 wydarzenia zasługujące na uwagę. Poniżej wskazujemy, dlaczego warto poświęcić czas na obejrzenie tych eventów oraz odsyłamy Was do pełnych rozpisek.

PIĄTEK OD 12:00
BRAVE CF 51

Pierwszym eventem w kolejności będzie gala BRAVE CF 51 odbywająca się na Białorusi, której pełną rozpiskę znajdziecie na naszej stronie pod tym linkiem. W walce wieczoru były mistrz kategorii lekkiej Lucas Martins stanie w szranki z Mohamedem Grabinskim.
Oprócz tego starcie Denisa Mahera z Rinatem Sagyntay’em, którzy łącznie mają bilans 18-0, z czego 17 walk zakończyło się przed czasem. Ceniony obieżyświat Yiles Djiroun sprawdzi umiejętności Sama Pattersona, a były zawodnik UFC i mistrz M-1 Roman Bogatov zmierzy się z weteranem rosyjskiej oraz chińskiej sceny Abdumutalipem Gairbekovem. Dodatkowo na karcie m.in. nadzieje dywizji muszej: Muhammad Mokaev i Badmatsyren Dorzhiev oraz ceniony Vadim Kutsy.

Gala dostępna za darmo po zalogowaniu na stronę https://bravecftv.com/

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ 3:00
LFA 109

W nocy z piątku na sobotę również będzie miała miejsce gala LFA 109. Organizacja, która słynie z tego, że jest przepustką do UFC, które czerpie stamtąd prawdziwymi garściami jeśli chodzi o różne zastępstwa czy też klasyczne angaże. Wyróżnię dwa starcia: walką wieczoru będzie konfrontacja niezwykle efektownego Terrence’a McKinney’a z Michaelem Irizarry Ortizem. Każda walka McKinney’a, bez względu na to czy wygrana czy przegrana kończyła się przed czasem. Raz tylko wyszła poza drugą rundę. Murowany kandydat na walkę wieczoru. Drugie starcie to powrót Palestyńczyka Askara Askara, który z LFA odszedł do UFC, ale został zwolniony bez walki. Wszystko przez problemy zdrowotne wykryte podczas badań (był zestawiony z Codym Stamannem) i został przez to usunięty z organizacji. Drzwi do UFC ma jednak wciąż otwarte i walka ze sparingpartnerem Cory’ego Sandhagena – Justinem Wetzellem ma go do nich przybliżyć. Do klatki wejdzie także obiecujący amator mający już dwie zawodowe walki na koncie – Haris Talundzić.

Transmisja od 3:00 w nocy na UFC Fightpass

SOBOTA 20:00
KSW 61

KSW wraca na duże hale z momentami bardzo przyjemną rozpiską, którą znajdziecie oczywiście na naszej stronie. Galę zwieńczy starcie ikon organizacji – Mariusza Pudzianowskiego i Łukasza Jurkowskiego. Były mistrz kategorii piórkowej Salahdine Parnasse spróbuje wywalczyć sobie okazję do ponownej walki o pas. Na jego drodze stanie nieprzewidywalny Filip Pejić.
Na uwagę zasługuje także walka czołowego europejskiego półśredniego Patrika Kincla z rozpędzonym passą 8 zwycięstw Tomaszem Romanowskim. Pierwszy Belg w historii organizacji i były pretendent do pasa Cage Warriors Donovan „Vegas” Desmae zaprezentuje się w starciu z Romanem Szymańskim. Darko Stosic wskakuje na zastępstwo do Michała Kity tworząc zestawienie, które może być bardzo istotne w rozgrywce mistrzowskiej. Zainteresować kibiców może także przejście Damiana Stasiaka do dywizji piórkowej, w której przywita weterana M-1 Andreya Lezhneva.

Transmisja od 20:00 w PPV. Kup dostęp przez link ITC: https://kswtv.com/tv/inthecage

Sobota 22:00
UFC Vegas 28

Najbliższe UFC stanie pod znakiem rankingowych walk w kategorii ciężkiej. Walka wieczoru to konfrontacja Jairzinho Rozenstruika z Augusto Sakai’em. Stawka jest wysoka, ponieważ przegrany raczej na dłużej będzie musiał porzucić mistrzowskie aspiracje. Tuż przed nimi do klatki powróci Marcin Tybura będący ostatnimi czasy najlepszą wersją siebie. Jego rywalem będzie znajdujący się na przeciwnym biegunie Walt Harris, który dwie ostatnie walki skończył na tarczy ubity w drugich rundach.  
Ciekawie zapowiada się konfrontacja Santiago Ponzinibbio z niepokonanym Miguelem Baezą. Argentyńczyk, który po przerwie spowodowanej licznymi perturbacjami zdrowotnymi zaliczył falstart i został ubity w pierwszej rundzie. Teraz poprzeczka idzie na podobną wysokość, gdyż Baeza to także zawodnik pukający do top 15 rankingu dywizji półśredniej. Na gali wystąpi także  m.in. specjalista od poddań Makwan Amirkhani,  ex-dominator Cage Warriors Mason Jones, a także znana z KSW Ariane Lipski

Link do pełnej karty
Transmisja od 22:00 na UFC Fightpass