Robert Whittaker typuje potencjalną walkę Błachowicz vs. Adesanya

744
ufc.com

Coraz częściej mówi się o domniemanym pojedynku pomiędzy dwoma czempionami – Janem Błachowiczem oraz Israelem Adesanyą. Były mistrz, który wcześniej miał okazję mierzyć się z Nigeryjczykiem, podjął próbę wytypowania tego starcia. 

Pomiędzy Polakiem a „Last Stylebenderem” iskrzy już od jakiegoś czasu. Zawodnicy co chwilę wymieniają się „uprzejmościami” w mediach społecznościowych, co oczywiście dolewa tylko oliwy do ognia. Prezes UFC, Dana White zapowiedział już, iż Israel Adesanya (20-0) przy okazji swojej następnej walki przejdzie do wyższej kategorii wagowej, by podjąć rękawice z Janem Błachowiczem (27-8). Na ten moment nie jest to nic przesądzonego, bowiem nie tak dawno temu, 41-letni Glover Teixeira (32-7) udowodnił, że jemu również należy się mistrzowskie starcie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zakładając jednak scenariusz, że ostatecznie dojdzie do super walki pomiędzy dwoma czempionami, z pewnością nie będzie to dla „Cieszyńskiego Księcia” łatwe zadanie. Należy jednak pamiętać, iż to Adesanya będzie musiał przybrać na wadzę, przez co jego szybkość może znacznie zmaleć. Robert Whittaker (22-5), goszcząc w audycji Submission Radio został poproszony o wytypowanie tego pojedynku. Australijczyk bez dłuższego namysłu wskazał zwycięstwo aktualnego mistrza wagi średniej.

Myślę, że Adesanya pokonałby Błachowicza. Mam wrażenie, iż jego stójka jest znacznie lepsza. Jan ma ogromną siłę, ale Israel nie jest zbyt często trafiany. Wydaje mi się, że to doskonały czas dla Izzy’ego, aby spróbować sięgnąć po drugi tytuł. 

„The Reaper” znajduje się obecnie na fali dwóch wygranych z rzędu. Ostatni raz zameldował się w oktagonie, w ramach wydarzenia z numerem 254, gdy skrzyżował rękawice z Jaredem Cannonierem (13-5). Były mistrz bardzo dobrze sobie poradził, wypunktowując swojego oponenta na pełnym dystansie.

Zobacz także: UFC on ESPN+ 41: Paul Felder vs. Rafael dos Anjos – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

Źródło: YouTube/Submission Radio