Bellator długo nie mógł wykreować swojej wielkiej gwiazdy. Ale bez wątpienia w końcu ta sztuka się udała. Obecnie twarzą organizacji jest bez wątpienia mistrz dwóch kategorii wagowych Ryan Bader (27-5)

Portal MMAFighting.com oficjalnie potwierdził że Amerykanin podpisał nowy wieloletni kontrakt z Bellatorem. Szczegóły tej umowy nie są jednak znane.

„Darth” jest zwycięzcą programu „The Ultimate Fighter 8„, po którym trafił do Ultimate Fighting Championship. Spędził tam prawie 8 lat swojej zawodowej kariery tocząc pojedynki z najlepszymi zawodnikami w dywizji do 93 kilogramów. Po zwycięstwie nad Antonio Rogerio Nogueirą (23-9) na UFC FN 100 dość niespodziewanie podpisał kontrakt z Bellatorem.

Już w pierwszym starciu dostał szansę zdobycia pasa. Na Bellator 180 po wyrównanej walce wygrał z Philem Davisem (19-5) zostając mistrzem amerykańskiej organizacji.  Po obronie swojego trofeum z Lintonem Vaselem (18-8) wziął udział w organizowanym przez Bellatora Grand Prix w wadze ciężkiej, gdzie zwycięzca zostawał mistrzem w królewskiej kategorii.

W drodze do pasa pokonał Muhammada Lawala (21-8) oraz Matta Mitrione (13-6). W finale na Bellator 214 spotkał się z legendarnym Rosjaninem Fedorem Emelianenko (38-6), z którym zwyciężył przez TKO w pierwszej rundzie w zaledwie 35 sekund zostając czempionem w dwóch kategoriach wagowych organizacji Bellator.

Na tą chwilę nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat kolejnego startu Amerykanina.

źródło: mmafighting.com