Daniel Cormier stwierdził, że potencjalny pojedynek z Georgesem St-Pierre sprawiłby, iż Khabib Nurmagomedov powróciłby ze sportowej emerytury.

Khabib Nurmagomedov (29-0) swój ostatni pojedynek stoczył na gali UFC 254, gdzie pokonał Justina Gaethje (22-3). Po tej walce Rosjanin ogłosił zakończenie swojej kariery, ale od jakiegoś czasu chodzą słuchy, iż „The Eagle” jest gotowy powrócić do klatki.

Daniel Cormier (22-3) zdradził, że jego zdaniem idealnym przeciwnikiem dla Nurmagomedova byłby Georges St-Pierre (26-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

To musiałby być Georges St-Pierre. Wierzę, że byłaby to wielka walka, a Khabib chciałby tym coś udowodnić. Tak jak wspomniałeś, Khabib Nurmagomedov chce napisać historie i wygrana z GSP pomogłaby mu w tym. Kiedy twój rekord jest tak imponujący, niewiele rzeczy ma już jakąkolwiek wartość. Jeśli mógłby walczyć z GSP i go pokonać, to sporo dodałoby do jego CV.

„DC” stwierdził również, że biorąc pod uwagę styl walki obu zawodników, bylibyśmy świadkami kapitalnego pojedynku.

To byłaby świetna walka. Myślę, że Georges ma świetną obronę przed obaleniami i ma bardzo dobrą stójkę. Najwyższy poziom stójki, jaki widzieliśmy od dawna. Georges był jednym z tych zawodników, którzy prawie wyprzedzili czasy. W momencie, gdy my uczyliśmy się uderzać i sprowadzać, Georges już to potrafił. To było bardzo rzadkie w tamtych czasach i dlatego wyróżniał się tak bardzo od wszystkich innych zawodników. 

stwierdził Cormier.

Georges St-Pierre swój ostatni pojedynek stoczył na gali UFC 217, gdzie pokonał Michaela Bispinga (30-9).

Zobacz także: Ciryl Gane chciałby się zmierzyć z Jairzinho Rozenstruikiem

źródło: lowkickmma.com