Wszystko wskazuje na to, że podczas lipcowego UFC 290 będziemy świadkami nie jednej, a dwóch rozgrywek o mistrzowskie trofea. Jak możemy przeczytać w mediach ESPN, do rozpiski wydarzenia zostanie wpisana potyczka o panowanie w wadze muszej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

8 lipca największa organizacja MMA na świecie powróci do znajdującej się w Las Vegas T-Mobile Areny. W ramach main eventu ma wtedy rozegrać się potyczka na szczycie kategorii piórkowej pomiędzy dwoma czempionami – pełnoprawnym i tymczasowym – Alexander Volkanovski (25-2) kontra Yair Rodriguez (15-3). Okazuje się jednak, iż przedstawiciele globalnego potentata zaplanowali na ten termin więcej niż jedną konfrontację o pas. ESPN, które bezpośrednio współpracuje z UFC potwierdziło właśnie walkę Brandona Moreno (21-6-2) z Alexandre Pantoją (25-5). Będzie to więc tym samym ich trzecie bezpośrednie spotkanie.

Do pierwszego pojedynku między nimi doszło w ramach finału 24. edycji The Ultimate Fightera. Górą wówczas okazał się Brazylijczyk, który zmusił obecnego mistrza do odklepania przed końcem drugiej odsłony. Blisko dwa lata później zawodnicy ponownie podzielili oktagon – tym razem już stricte pod sztandarem UFC. Zwycięstwo ponownie padło wtedy łupem Pantoji, więc w ich bezpośredniej rywalizacji mamy na ten moment 0:2. Moreno ma więc wiele do udowodnienia i z całą pewnością będzie chciał się odkuć przy najbliższej okazji.

Zobacz także: „Zj*baliśmy to” – Dana White szczerze o braku zaplanowanej gali UFC w Meksyku

Źródło: Twitter/ESPN MMA