(Grafika: UFC)

Dwa pasy na szali, dwa ekscytujące pojedynki na które czeka cały świat. Mawiają że prawdziwym mistrzem jesteś wtedy gdy obronisz swój pas. Czy Johny Hendricks i Anthony Pettis są prawdziwymi mistrzami? Plany chcą im pokrzyżować odpowiednio Robbie Lawler i Gilbert Melendez. Zapraszamy na typowanie redakcyjne.

Johnny Hendricks (16-2) vs. Robbie Lawler (24-10)

Pierwsza walka mnie zachwyciła, była kapitalna. Nie spodziewam się że po pół roku  zobaczymy nudną walkę. Będzie to kolejne 25 minut wojny. Lawler był od czasu walki z o pas bardzo aktywny – dwie wygrane. Hendrick pauzował. Ta aktywnosc Lowlera i przerwa Johnego nie powinna jednak mieć znaczenia w walce. Uważam że pojedynek będzie podobny do ich pierwszego starcia, z tą różnicą że Hendricks będzie więcej obalał i dłużnej obu panów zobaczymy w parterze. I te małe punkty powinny zdecydować o tryumfie aktualnego czempiona nad przezywającym, drugą młodość „Ruthlesem”. Hendricks decyzja.

Anthony Pettis (17-2) vs. Gilbert Melendez (22-3)

Walka na którą czekam najbardziej. „Showtime” w stójce jest groźniejszy niż Czarnobyl dla Ukrainy. Zawodnik którego ogląda się zawsze świetnie kontra Gilbert Melendez – człowiek który nie odbiega od Pettisa. Obaj lubią wymiany ciosów, Melendez posiada twardą szczękę. Wydaje się ze więcej argumentów ma Pettis. Według mnie zdecydują zapasy. Te ofensywne u Melendeza jak i defensywne u Pettisa. Melendez będąc na górze nie powinien dać się odklepać jak Henderson, Pettis znów jeśli utrzyma walke w stójce powinien to wygrać (możliwe ze przed czasem). Stawiam jednak na mistrza, myślę że Pettis utrzyma w stójce, pokaże kilka ciekawych i widowiskowych technik czym utoruje sobie drogę do zwycięstwa. Pettis TKO 4 runda.

Travis Browne (16-2-1) vs. Brendan Schaub (11-4)

Obaj po porażkach. Browne po deklasacji jaką sprawił mu Werdum, Schaub po kontrowersyjnej porażce z Arlovskim. Wyższy, z większym zasięgiem i posiadający lepszą stójkę jest „Hapa”. dodatkowym atutem Travisa jest szczeka Schauba. Browne powinien w mieć tu sporą przewage. Ciekawie natomiast może być gdy Schaub obali Travisa, wtedy jego szanse rosną. Pytanie brzmi czy podoła wyzwaniu? Obrona Browne’a to aż 85%. Browne decyzja.

Todd Duffee (8-2) vs. Anthony Hamilton (13-3)

Wracający po dwóch latach Todd Duffee jest wielką zagadką. Z drugiej strony Hamilton reprezentuje mierny poziom. Jeśli
Duffee wyleczył kontuzję i jest w pełni przygotowany to powinien zno0kautować Hamiltona bardzo szybko. Stawiam na Todda w 1 rundzie.

Abel Trujillo (12-5) vs. Tony Ferguson (17-3)

Obaj są na fali wznoszącej, obaj lubią mocne ciosy. Walka mająca potencjał na FOTN. Trujillo ostatnio wygrał przez efektowny nokaut, Ferguson dość pewnie wygrał przez decyzję z Dannym Castillo. Lepszym uderzaczem wydaje się Trujillo i to w nim upatruję zwycięzcę tego pojedynku. Abel Trujillo przez TKO 3 runda.