Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Ostatnia gala UFC w tym roku może nie jest na papierze rozpiską roku, natomiast zapowiada się ona fantastycznie. Cris „Cyborg” która każdą swoją rywalkę pokonuje jak chce, zmierzy się o swój pas z ultraniebezpieczną Holly Holm. W hitowo zapowiadającym się co-main evencie, Khabib Nurmagomedov skrzyżuje rękawice z Edsonem Barbozą. Polski fan z pewnością będzie śledzić poczynania Michała Oleksiejczuka, który w końcu zadebiutuje w organizacji.

Cristiane Justino (MMA 18-1-0) vs. Holly Holm (MMA 11-3-0)

Olimpia: Mówi się, że Cris Cyborg jest najniebezpieczniejszą zawodniczką świata. Brazylijka jest niepokonana od 12 lat. Ostatni raz rozegrała starcie na pełnym dystansie w 2008 roku i to jedna z dwóch jej decyzyjnie zakończonych walk (zdecydowania większość skończyła się przez TKO). Ma na koncie takie nazwiska jak Charmaine Tweet, Leslie Smith czy Tonyę Evinger. Dominowała w takich organizacjach jak Stikeforce i Invicta FC. Od niedawna dominuje w UFC. Znalezienie rywalki dla Cyborg to nie lada wyzwanie. Cristiane Justino marzy się od kilku lat starcie z Rondą Rousey, ale najbliżej tego będzie właśnie spotkanie w oktagonie z pogromczynią Rondy – Holly Holm. Warunki fizyczne obu pań są zbliżone. Obie posiadają dobrą bazę stójkową. Holm to bokserka i kickbokserka, a jej potężne wysokie kopnięcia potrafią skutecznie odciąć „prąd” rywalce. Tymczasem Cris opiera się na szybkości oraz na sile uderzeń. Brazylijka mocno stawia na dalszy rozwój w stójce po raz kolejny zatrudniając na obóz przygotowawczy pięściarkę. Boks „Córki Pastora” wyraźnie przoduje, ale dla szybkiej Brazylijki to nie będzie raczej problem. TKO w wykonaniu Cristiane zawsze wchodzą, tymczasem Holm nie w każdym starciu jest stroną dominującą, na dodatek z tak mocno bijącą przeciwniczką jeszcze nie miała w MMA do czynienia. Ta walka skończy się podobnie jak większość walk Cyborg. Cris Cyborg, TKO w pierwszej rundzie.

Typujący Cyborg: Paulina, Łukasz, Kuba, Jacek, Marek, Olimpia

Typujący Holm: Mariusz, Michał, Szymon

Khabib Nurmagomedov (MMA 24-0-0) vs. Edson Barboza (MMA 19-4-0)

Michał: Obaj są wręcz wirtuozami w swoim stylu. Barboza posiada najlepsze niskie kopnięcia w dywizji, Nurmagomedov posiada natomiast bezbłędne zapasy. wydawać by się mogło że w tak klasycznym zestawieniu to zapaśnik wygra bez problemu. Styl Khabiba to obalenie, kontrola i mordercze GnP które nigdy się nie kończy. Barboza jednak nie należy do zawodników których łatwo obalić. W tym starciu będzie musiał użyć swoich umiejętności bokserskich, które stoją o klasę wyżej od gry na pięści Dagestańczyka. Uważam jednak, że po początkowych problemach Khabiba w pierwszej rundzie, druga i trzecia będzie należeć do niego. Nurmagomedov, TKO 3 runda.

Typujący Nurmagomedova: Mariusz, Michał, Kuba, Łukasz, Jacek, Marek

Typujący Barboze: Paulina, Szymon, Olimpia

Cynthia Calvillo (MMA 6-0-0) vs. Carla Esparza (MMA 12-4-0)

Paulina: Nie ukrywajmy, że Carla Esparza ma swój prime już dawno za sobą. Owszem, zasługi w postaci mistrzyni Invicty oraz mistrzyni UFC niewątpliwie każą nam rozpatrywać ją jako dobrą zawodniczkę. Jednakże nastąpiła nowa era w dywizji słomkowej kobiet i obecnie pojawiły się w niej zawodniczki mające mnóstwo do zaoferowania. Jedną z takich, bardzo dobrze prosperujących atletek jest właśnie niepokonana Cynthia Calvillo. Niezwykle kompletna, sprytna w Octagonie fighterka trenująca w Team Alpha Male moim zdaniem poradzi sobie bez problemu z Cookie Monster na tyle, że skończy przed czasem. Typuję poddanie w trzeciej rundzie dla Cynthii.

Typujący Calvillo: Paulina, Szymon, Olimpia, Mariusz, Michał, Kuba, Jacek, Marek

Typujący Esparze: Łukasz

Carlos Condit (MMA 30-10-0) vs. Neil Magny (MMA 19-6-0)

Michał: Po ponad roku wraca „Natural Born Killer” do klatki UFC. „Powitanie” może nie być miłe, gdyż Magny to solidny zawodnik, który potrafi napsuć wiele krwi. Condit posiada niezwykle bogaty arsenał stójkowy, który w połączeniu z mocnym cardio gwarantuje rywalowi zagrożenie przez cały dystans pojedynku. Magny to niewygodny rywal, jednak jeśli pokonał go Lorenz Larkin, to Condit który jest o co najmniej klasę lepszym zawodnikiem powinien się z nim uporać. Condit, decyzja.

Typujący Condita: Paulina, Szymon, Olimpia, Mariusz, Michał, Kuba, Łukasz, Marek

Typujący Magny’ego: Jacek

Khalil Rountree (MMA 6-2-0) vs. Michał Oleksiejczuk (MMA 12-2-0)

Łukasz: Michał Oleksiejczuk to niewątpliwie jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników w polskim MMA, wielu czekało na jego debiut w oktagonie UFC jednak wpadka dopingowa jego rywala przesunęła jego występ na galę z numerem 219. Nowym przeciwnikiem zawodnika GKS Górnik Łęczna będzie bohater TUF 23 (był w drużynie Joanny Jędrzejczyk), Khalil Rountree. Amerykanin ma za sobą dwa efektowne zwycięstwa przez nokaut w pierwszej rundzie, i to jest aspekt na który Michał musi bardzo uważać, nie dać się trafić w pierwszych minutach walki bo właśnie wtedy Khalil jest najgroźniejszy. Moim zdaniem Oleksiejczuk będzie chciał zmęczyć swojego przeciwnika i zakończyć walkę w drugiej bądź trzeciej rundzie, choć popularny „Lord” również ma czym uderzyć, nie powinien wdawać się w ostre wymiany z Rountreem. Mój typ Oleksiejczuk TKO 3 runda.

Typujący Rountree: Szymon, Kuba

Typujący Oleksiejczuka: Paulina, Olimpia, Mariusz, Michał, Łukasz, Marek, Jacek