Madryt przygotowuje się na organizowanie dużych wydarzeń, jak UFC czy NFL. Rzeczniczka władz miejskich otrzymuje “bardzo dobre wieści” ze świata sportu. Pretendent do tytułu wagi piórkowej ma pewną wizję.

Dana White niejednokrotnie wspominał o tym, że ma w planach ekspansję na rynek Hiszpański. Madryt z kolei, będzie ubiegał się o prawo do zorganizowania Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku, dlatego inwestycje w duże wydarzenia sportowe są mile widziane przez radę miasta. Portal abc.es poinformował, że Inma Sanz rzeczniczka władz miejskich – potwierdziła, iż otrzymuje bardzo dobre wieści ze świata sportu, i będzie je nadal otrzymywać. Według źródła, trwają prace nad zorganizowaniem w najbliższej przyszłości takich wydarzeń jak NFL czy UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Może to potwierdzać słowa pretendenta do tytułu mistrzowskiego kategorii piórkowej – Ilii Topurii. Gruzin reprezentujący Hiszpanię w programie The MMA Hour zdradził, że galę amerykańskiego giganta w tym kraju, będziemy mogli zobaczyć może jeszcze w 2024 roku. “El Matador” wskazał nawet miejsce, w którym event mógłby być zorganizowany.

Oczywiście, to się wydarzy w 2024 roku. Może pod koniec roku. Gdzie? Mam nadzieję, że w Madrycie, na Santiago Bernabeu. Stadion jest gotowy na organizowanie wydarzeń. Można zamknąć dach, ochronić murawę. Odnowili go, zwłaszcza pod eventy. Mógłby to być jeden z najwyższych wyników, jeśli chodzi o sprzedaż biletów, w historii UFC.

Ariel Helwani zapytał go również, czy jego sztab rozmawiał już na ten temat z dyrektorem ds. biznesowych UFC – Hunterem Campbellem. Topuria zdradził, że ten wyraził zainteresowanie takim pomysłem, ale i obawę o zapełnienie tak dużego obiektu. Dodał jeszcze jakie starcie mogłoby przyciągnąć wielu widzów:

Tak, to jest to co mi powiedział, ale rozważamy wszystkie opcje. Zobaczymy co się wydarzy. UFC w Hiszpanii z całą pewnością się odbędzie. (…) Moja pierwsza obrona tytułu mogłaby się tam ziścić, albo walka z Conorem McGregorem.

Czy w przypadku zwycięstwa Topurii nad Alexem Volkanovskim, UFC byłoby w stanie wypełnić stadion Realu Madryt? 

Zobacz także:„El Matador” o Volkanovskim: ”Zrobię z niego worek treningowy”

Źródło: abc.es, The MMA Hour, Fot.: isango.com, Instagram / Ilia Topuria