Pretendent do tytułu kategorii piórkowej jest pewien swojego zwycięstwa w nadchodzącym starciu. Zdradził, że powstaje już nawet film o jego drodze do mistrzostwa.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ilia Topuria (14-0) nie ma wątpliwości co do tego, jak będzie wyglądało starcie z mistrzem dywizji. W programie The MMA Hour przyznał, że darzy Australijczyka szacunkiem, jednak stwierdził również, że ten jest już stary i musi odejść, gdyż nadchodzi czas nowego pokolenia.

Nokaut w pierwszej rundzie. Zobaczysz. On gada dużo bzdur, “Tu jest poziom, mam to, mam tamto”. Tak, masz rację. Tu jest poziom a dalej jestem ja. Pokaże mu gdzie jest poziom. Mam zamiar zdominować go wszędzie. Sprawię, że będzie wyglądał jak worek treningowy. Zobaczysz, będę tańczył siedemnastego lutego. (…) Mówisz do najlepszego zawodnika na świecie. Ja nim jestem. On jest jednym z najlepszych, trzeba oddać mu honor. Był wielkim mistrzem, numerem jeden bez podziału na kategorie. Był jednym z największych, bez cienia wątpliwości i zawsze będzie tak zapamiętany – jako jeden z największych w tej dywizji. Jestem szczęśliwy, że mogę być człowiekiem który przyniesie mu złą wiadomość siedemnastego lutego. Wiesz, on jest stary. Już pora odejść. Teraz czas na nowe pokolenie. Dostał już wszystkie sygnały, żeby odejść na emeryturę. Miał swoje chwile w tym sporcie a teraz czas odejść.

Ariel Helwani zapytał go chwilę wcześniej, o przygotowania do nadchodzącej konfrontacji, gdyż jego uwagę przykuły relacje wideo, które Gruzin publikował na swoim Instagramie. Dziennikarz porównał je do fragmentów filmu. Okazało się, że faktycznie nie są to zwykłe migawki z treningów. 

Tak szczerze, to mam bardzo dużą ekipę od mediów społecznościowych. Nie wiem, od 10 do 15 osób. (…) Nagrywamy film. Mamy zamiar go zaprezentować, kiedy zostanę mistrzem UFC. Nazwaliśmy go “Droga do pasa”.

Aleksander Volkanovski (26-3) przegrał co prawda, dwa z ostatnich trzech pojedynków. Jednak w obu przypadkach, jego pogromcą był  czempion kategorii lekkiej – Islam Makachev. “The Great” dzierży tytuł swojej dywizji nieprzerwanie od 2019 roku. 

Zobacz także: Nadchodzi „Bellator MMA Champions series”[WIDEO]

Źródło: YouTube / The MMA Hour. Fot.: Instagram / Ilia Topuria, Instagram / Alexander Volkanovski