Światowe organizacje coraz bardziej doceniają Kacpra Formelę. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia zdradził w rozmowie z naszym portalem, iż o jego osobę pytało już Cage Warriors, PFL, a nawet UFC!

Mistrz Fight Exclusive Night, Kacper Formela (15-4) od dłuższego czasu powtarza, iż za cel stawia sobie dostanie się do amerykańskiego giganta, czyli UFC. We wciąż obowiązującym go kontrakcie z polską organizacją istnieje luka, że jeżeli pojawiłaby się taka propozycja, to mógłby ją zaakceptować. Okazuje się, iż coś w tym temacie już się ruszyło, jednakże finalnie spełzło to na niczym.

Może po Ostródzie będzie UFC, kto wie? Zwłaszcza, że była gdzieś bardzo fajna propozycja wejścia na zastępstwo w Londynie, ale to była tylko chwilowa rozmowa, zajawka i może dobrze, że to się nie wydarzyło, bo bardzo mocno się rozchorowałem. Trzy tygodnie byłem bez treningów, leżałem chory w domu. To była chwilowa rozmowa, ale fajnie, że już się to pojawia. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Oprócz UFC, polskim fighterem interesowało się także Cage Warriors, a także PFL. Niestety, ostatecznie nie otrzymał on zgody na taki wyskok, dlatego najbliższe starcie musi jeszcze stoczyć pod sztandarem FEN-u.

Bardzo mocno ubolewam nad decyzją FEN-u, która mi zablokowała możliwość walki o pas Cage Warriors. To była moja szansa, żeby po raz kolejny wejść na angielski rynek i pokazać swoje umiejętności już w walce o pas, bo byli bardzo mocno zainteresowani moją osobą. Dostałem propozycję, ale chcieli mieć zaświadczenie od FEN-u, że jestem w stu procentach wolnym zawodnikiem. Niestety tego nie otrzymaliśmy, więc możliwość walki w Cage Warriors została zażegnana.

Formelę po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć w klatce 17 czerwca. Wystąpi on podczas gali FEN 46, która rozegra się w Ostródzie. Choć na ten moment nie wiadomo, kto będzie jego oponentem, zgłosił on przedstawicielom organizacji, by przygotowali mu na ten termin dwóch mocnych rywali. Ma to być zabezpieczenie na wypadek, gdyby jeden z nich nie mógł przystąpić do rywalizacji.

Zobacz także: FEN wraca do Ostródy! Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące 46. edycji