Amanda Ribas pomimo początkowych problemów, wygrała efektownie nokautem na gali UFC Vegas 82 z Luaną Pinheiro!

Runda 1:

Ostatnia walka kobiet na karcie walk to starcie wagi słomkowej pomiędzy Brazylijkami, które są zarówno rodaczkami, jak i byłymi współlokatorkami. Wyrastająca na dużą gwiazdę żeńskiego MMA, Luana Pinheiro wygrała dziewięć kolejnych walk przed tym starciem, podczas gdy Amanda Ribas ostatnio mieszała kategorie wagowe, osiągając różne sukcesy. Obie zawodniczki z szybkimi ciosami w głowę, Ribas więcej zbierała. Pinheiro mocno uderzała, trafiając Ribas kilkakrotnie. Guz na skroni Ribas. Pinheiro nieco spokojniej, mocny prawy zawodniczki. Ribas. Dwa dobre niskie kopnięcie Pinheiro. Ribas poszukała wysokiego kopnięcia. Obszerne ciosy Luany, niskie kopnięcia. Ribas z kopnięciem w korpus, szarża. Wymiana, dobre kolano Amandy. Świetny prawy sierpowy Pinheiro. Doskonałe zaakcentowanie rundy przez Pinheiro, mocne sierpowe, Ribas podłączona!

Runda 2

Headkick po stronie Pinheiro. Ribas przyjmuje na twarz, odpowiada prawym. Ribas próbuje własnego kopnięcia wysokiego, które zostało łatwo zablokowane. Pinheiro szukała kopnięcia w korpus wraz z ciosem z prawej ręki. Ribas zadaje solidne kopnięcie w nogę, a Pinheiro ciągle się porusza, aby zapobiec kolejnym ciosom. Ribas uderza przednią nogą i dostaje kontrę z prawej ręki, a Pinheiro z potężnym prawym. Lewy Ribas, presja. Ribas trafia cztery ciosy, a Pinheiro dystansuje lewym sierpem. Ribas z niecelną kombinacją. Ribas szuka lowkicka, po szarży i dobrej kombinacji, Pinheiro zapoznaje się z deskami! Brazylijka jednak szybko się pozbierała i stale była w walce, zasypując Ribas gradem ciosów. Kopnięcia i podbródkowy po stronie Pinheiro. Pinheiro próbuje drugiego mocnego ciosu, a trafia kombinacją 1-2. Ribas z niskimi kopnięciami, wymiany na koniec rundy.

Runda 3:

Obie zawodniczki z celnymi ciosami i kopnięciami. Dobre kopnięcia po stronie Amandy, kilka ciosów podbródkowych, które spowodowały, że Pinheiro nie starała się skracać dystansu. Kopnięcie w głowę po stronie Luany, łokieć. Ribas poszukała sprowadzenia, rywalka szukała duszenia d’Arce w kontrze. Pinheiro szukała zajęcia pleców, lecz popełniła błąd. Kilka ciosów po stronie Pinheiro z góry. Łokcie z dołu w wykonaniu Ribas. Po dwóch rundach mogło być cokolwiek do wygrania, a panie rozpoczynają ostatnią pięciominutową sesję, jakby tak właśnie było. Obydwie trafiają ciosy i kopnięcia, a Pinheiro ładowała się na kilka sierpowych, gdy Ribas przyjmowała je pełnym trafieniem. Obydwie wymieniają kopnięcia w nogi, a Pinheiro przesadza z prawym sierpem, a ledwo ma czas, aby zablokować kopnięcie. Pinheiro czasuje kopnięcie w nogę, chwytając je i próbując powalić przeciwniczkę, a Ribas dwa razy robi jej podbródek, by zmusić ją do zmiany zdania. Pinheiro z tego rezygnuje, przechodzi przez kopnięcie w głowę i łokieć w ruchu, by zbliżyć się. Ribas próbuje sprowadzić walkę na ziemie, a Pinheiro rzuca ją w odpowiedzi. Ribas potyka się podczas szarpaniny, a Pinheiro chwyta ją za dźwignię brabo. Pinheiro ją puszcza, aby mogła obrócić się, by zająć plecy, ale Ribas pada na plecy i zamyka swoją gardę, aby spowolnić akcję i wyjść z zagrożenia poddania. Pinheiro ląduje kilka ciosów, a Ribas równie aktywnie reaguje z łokciami spod siebie. Pojedynek powrócił do stójki, tam wyraźnie zmęczona Pinheiro zainkasowała mocną kombinację pięściarską i potężną obrotówkę! Koniec walki!