Mateusz Duczmal, to 28 letni zawodnik Muay Thai i K-1, który na co dzień mieszka i trenuje w Wielkiej Brytanii, reprezentując klub Bad Company Leeds. W minioną sobotę 24 lipca, na gali Roar Combat League 19, która odbyła się w Londynie, reprezentant Polski zdobył tytuł Mistrza Świata Muay Thai federacji WBC.

Jest to jeden z najbardziej prestiżowych pasów w boksie tajskim legendarnej federacji, która funkcjonuje również w boksie klasycznym. Duczmal na pełnych zasadach Muay Thai pokonał jednogłośną decyzją sędziów po 5 rundach Anglika Lyndona Knowlesa, notowanego jako numer 1 w rankingu wagi ciężkiej. Mateusz jest pierwszym Polakiem w historii, który został mistrzem WBC Muay Thai. Na londyńskiej gali Polak sięgnął również po wakujący pas Mistrza Świata Roar Combat League w wadze ciężkiej.

Pochodzący z Pleszewa zawodnik ma już na swoim koncie 5 pasów mistrzowskich i bez wątpienia jest to kolejny krok w jego karierze. Ma za sobą występy dla największych światowych federacji w Muay Thai i Kickboxingu. Utytułowany Tajbokser ma nadzieję, że będzie mógł stoczyć kolejne walki w ojczyźnie i z dumą reprezentować nasz kraj. Wcześniej mogliśmy go oglądać w Polsce na galach DSF Kickboxing Challange.

Informacja prasowa