Kelvin Gastelum jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza wrócić do swojej pierwotnej kategorii wagowej – nie uszło uwadze potencjalnego rywala.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Decyzja Amerykanina skusiła Shavkata Rakhmonova (17-0):

Na swoim kanale Youtube Gastelum odniósł się do wpisu Kazacha:

Podoba mi się to wyzwanie. Doceniam je. Byłoby nudnawe. Mógłby dodać trochę pikanterii, ale walka mi się podoba. O takie walki mi chodzi w kategorii półśredniej. To mnie wrzuci z powrotem do gry – pływanie z rekinami. Wóz albo przewóz. Jest na piątym czy szóstym miejscu. Byłem na wakacjach, więc zajęło mi trochę czasu odpowiedzenie na to, ale oficjalnie akceptuję jego wyzwanie. Dana mówił o zorganizowaniu wielkiego Meksykańskiego Dnia Niepodległości w Las Vegas, który miałby miejsce 16 września. Jako wyjątkowy Meksykański Amerykanin, z przyjemności reprezentowałbym osoby pochodzące stamtąd. Myślę, że jestem stylistycznym koszmarem dla niego. Idzie do przodu i czasem jest ślamazarny, co wykorzystam. Skończę go przy użyciu tych dwóch [pięści] albo usadzę go i poddam.  

stwierdził.

Zwycięzca 17 sezonu TUFa w dywizji półśredniej przez problemy z wypełnianiem limitu wagowego przeszedł kategorię wyżej. W wadze do 185 funtów dał wyśmienity pojedynek z Israelem Adesanyą (24-2) czy znokautował Michaela Bispinga (30-9). Poza tym, raczej odbił się od czołowych „średnich”. Rakhmonov szturmem idzie po czołówkę UFC. Wszystkie walki wygrał przed  czasem, a jego ostatnią ofiarą padł Geoff Neal (15-5).

źródło: youtube / Kelvin Gastelum