Prezentujemy wywiad pisemny z Brazylijczykiem, Maiquelem Falcao, który w tym roku dwukrotnie zawalczył w organizacji KSW.

Witaj Maiquel. Jak się czujesz? Widziałem na Facebooku, że jesteś aktualnie na wakacjach?
Cieszę się czasem wolnym i odpoczywam trochę z moimi dziećmi.

Jakie znaczenie ma rodzina w Twoim życiu?
Rodzina jest moją największą motywacją.

Jakie inne rzeczy dają Ci siłę do treningów i wolę walki?
Bóg jest na pierwszym miejscu, nigdy nie jestem samotny.

Powróćmy do KSW. Walczyłeś na KSW 32 w Londynie, gdzie wygrałeś przez TKO w pierwszej rundzie. Trzy tygodnie później walczyłeś z Azizem Karaoglu na KSW 33 w Krakowie. Jak przygotowywałeś się przez ten okres miedzy walkami? Nie czułeś żadnych urazów po walce z Cooperem?
Nie miałem czasu żeby przygotować się do walki w Polsce, ponieważ zaraz po walce w Londynie podróżowałem i pracowałem. Zostałem poinformowany tydzień przed.

Jaki był twój gameplan w walce z Karaoglu? Planowałeś walczyć w stójce czy parterze?
Mamy wiele różnych taktyk. Wszystko zależy już od samej walki.

Niestety przegrałeś tę walkę z Azizem. Co możesz o niej powiedzieć, jak oceniasz decyzję sędziego?
Jestem profesjonalistą i nie czuję urazy. Niemniej jednak, chcę z nim zawalczyć ponownie. Wiem, że mój przeciwnik był bardzo mocny, jednakże moglem walczyć dalej. Myślę, ze sędzia mógł nie przerywać walki, ale akceptuje decyzje organizacji.

Walczyłeś w KSW trzykrotnie. Czy Twoim zdaniem jest to dobra federacja? Myślisz, że KSW może być nazywane „drugą najlepszą organizacją na świecie”?
KSW nie jest drugą najlepszą organizacją MMA na świecie. KSW jest pierwszą, najlepszą organizacją i wydarzeniem na świecie.

W 2015 roku dwa razy wygrywałeś i raz przegrałeś. Jakie są Twoje plany na 2016 rok? Wiesz, gdzie będziesz walczył w tym roku i jak często? Może ponownie KSW?
Nie wiem ile razy będę walczył w KSW, ale zawsze jestem gotowy do walki!

Na jakim aspekcie skupiasz się aktualnie podczas treningów?
Nie ma jednego aspektu. Skupiam się na pełnym MMA.

Jesteś 34-letnim zawodnikiem z rekordem 35-8. Czy kiedykolwiek miałeś w głowie myśl „Koniec z MMA, nadszedł czas na emeryturę?”
Nie.

Czy śledzisz gale UFC i swoją kategorie wagową? Możesz powiedzieć coś o Chrisie Weidmanie lub nowy mistrzu Luke’u Rockholdzie?
Nie śledzę UFC.

Jaka walka w Twojej karierze była najważniejsza?
Wszystkie były ważne!

Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć fanom w Polsce?
Chce powiedzieć, że bardzo kocham Polskę i Polaków. Mam marzenie, aby zamieszkać w Polsce z moją rodziną i otworzyć tu klub. Dziękuję wam, wspaniali Polacy, że tak dobrze mnie traktujecie!

Dziękuję za wywiad, powodzenia!
Dzięki, niech Bóg was błogosławi.

Prowadzący: Szymon Łabacki
Tłumaczenie i korekta: Szymon Łabacki, Darek Kruczek