Zawodnicy MMA typują walkę Covington vs Lawler |UFC Newark

40
żródło: Online Gambling Sites

W walce wieczoru gali UFC w Newark, posiadający niegdyś tymczasowy pas dywizji półśredniej, Colby Covington powraca po ponad roku, aby skrzyżować rękawice z ex-mistrzem tejże dywizji, Robbiem Lawlerem.

Jeszcze przed walką bukmacherzy faworyzują Colby’ego (-235), podczas gdy Robbie plasuje się jako underdog (+185).

Redakcja portalu BJPENN.com skontaktowała się z kilkoma zawodnikami i zawodniczkami, aby zapytać o ich predykcje i opinie dotyczące starcia. Zdania atletów są podzielone, mimo faworyzowania Covingtona przez bukmacherów.

Oto, jak wypowiedzieli się sportowcy.

BJPENN.com Fighter Picks: Colby Covington vs. Robbie Lawler

Geoff Neal, UFC waga półśrednia: 

Myślę, że Robbie wygra. Będzie musiał to zrobić przez nokaut w pierwszej, lub drugiej rundzie. Jeśli jednak dojdzie do starcia w kolejnych rundach, będzie to dla niego ciężka przeprawa, jako że Covington to świetny grinder.

Ryan Hall, UFC, waga piórkowa: To ciężki typ. Ciężko powiedzieć, ponieważ z jednej strony Colby nie walczył naprawdę długo, z drugiej zaś ciężko być przeciwko Lawlerowi. Ostatecznie jednak typuję Covingtona.

Germaine de Randamie, UFC waga kogucia: Myślę, że Robbie Lawler wygra i znokautuje Covingtona.

Krzysztof Jotko, UFC, waga średnia: To będzie bardzo trudna walka dla obu z nich. Lawler dysponuje obroną przed obaleniami, z kolei Covington to kondycyjna maszyna, ciągle idąca naprzód. Według mnie Colby zwycięży po bardzo wyrównanej walce.

Gillian Robertson, UFC, waga musza: Ciężka sprawa. Robbie to potwór i zawsze jest chętny do wchodzenia w wymianę, jednak Colby jest zdolny dyktować warunki przez całą walkę i tym zdominuje Lawlera.

Jeremy Kennedy, PFL waga piórkowa: To intrygujące, bo Robbie naprawdę dobrze radzi sobie z zapaśnikami. Jednakże tempo Colby’ego jest imponujące i dzięki temu zwycięzy on nad Robbiem.

Ode Osbourne, UFC, waga kogucia: To bardzo interesujące starcie, lecz myślę, że zwycięskie dla Robbiego, będzie to świetny test dla Colbyego. Może pójść w obie strony, moim zdaniem jednak Lawlerowi powiedzie się.

żródło: bjpenn.com