Poza pojedynkiem o pas wagi półciężkiej, który odbędzie się na UFC 295, Dana White ogłosił także dwa starcia mistrzowskie gali UFC 296, zaplanowanej na 16 grudnia.

Poza ogłoszeniem pojedynku o wakujący pas mistrzowski wagi półciężkiej, który rozstrzygnie się pomiędzy Alexem Pereirą, a Jirim Prochazką, szef organizacji UFC – Dana White, zaanonsował również dwa inne starcia mistrzowskie na galę UFC 296.

Zobacz także: Prochazka vs Pereira o pas na UFC 295 w Nowym Jorku

Do drugiej obrony pasa mistrzowskiego wagi półśredniej stanie Leon Edwards – w walce wieczoru gali UFC 296, która odbędzie się 16 grudnia w T-Mobile Arenie w Las Vegas, przeciwko Colby’emu Covingtonowi. To walka, o której mówiło się od wielu miesięcy i teraz w końcu do niej dojdzie.

Edwards ostatni pojedynek stoczył w marcu, broniąc po raz pierwszy swojego tytułu wagi półśredniej zwycięstwem nad Kamaru Usmanem w ich trzeciej walce. Po tym pojedynku, Dana White stanowczo zapowiedział, że Colby Covington dostanie trzecią szansę mistrzowską, mimo że nie walczył od marca 2022 roku, kiedy pokonał emerytowanego już Jorge Masvidala.

Dana White ogłosił również co-main event gali UFC 296, w którym stawką będzie pas wagi muszej. Alexandre Pantoja stanie do pierwszej obrony swojego tytułu w walce rewanżowej przeciwko Brandonowi Royvalowi. Obaj zawodnicy spotkali się wcześniej w sierpniu 2021 roku, a zwycięsko z tego starcia wyszedł wówczas Pantoja, który wygrał przez poddanie w drugiej rundzie. Brazylijczyk pas mistrzowski zdobył po raz trzeci pokonując Brandona Moreno, zwyciężając niejednogłośnie na punkty.

źródło: Twitter / UFC