Według raportu Toma Felly’ego dziennikarza portalu Sherdog, UFC zwolniło z kontraktów aż 13 zawodników. Dużym zaskoczeniem jest obecność na tej liście Mairbeka Taisumova.

Poniżej pełna lista zwolnionych zawodników:

Mairbek Taisumov (7-2 w UFC)

Największe zaskoczenie na tej liście. Taisumov w ostatnim pojedynku przegrał z Diego Ferreirą na gali UFC 242, ale przed tym pojedynkiem miał serię 6 zwycięstw z rzędu odprawiając przed czasem m.in. Marcina Bandela. Rosjanin miewał ostatnio problemy z uzyskaniem wizy do Stanów Zjednoczonych i walczył tylko raz w roku. Problemy wizowe mogły wpłynąć na decyzję UFC o zwolnieniu z kontraktu.

Dong Hyun MA (3-5 w UFC)

Zawodnik z Korei Południowej zadebiutował w UFC w 2015 roku.  Dwie pierwsze walki przegrane przez nokaut, a następnie wygrana nad Brendanem O’Reilly rozpoczęła serię trzech zwycięstw z rzędu. W 2019 roku stoczył trzy kolejne pojedynki i wszystkie trzy przegrał, ostatnio z Omarem Moralesem na UFC Fight Night 165.

Chance Rencountre (2-2 w UFC)

Rencountree w debiucie przegrał z Bellalem Muhammadem w 2018 roku. Następny rok rozpoczął od zwycięstw z Kylem Stewartem i Ismailem Naurdievem, by zakończyć rok 2019 porażką przez nokaut, którą zaserwował mu Lyman Good.

Cyril Asker (2-3 w UFC)

Zawodnik z Francji przeplatał w organizacji zwycięstwa z porażkami. W debiucie pokona go Jared Cannonier, a w ostatniej walce Tai Tuivasa.  Asker pokonał tylko Dimitry Smoliakova i Yazonga Hu.

Matthew Lopez (2-4 w UFC)

Tylko dwa zwycięstwa w UFC, a ostatnio seria trzech porażek z rzędu.  Ostatni pojedynek stoczył w 2018 roku na gali UFC 231, gdzie pokonał go Brad Katona.

Khalid  Murtazaliev (1-0 w UFC)

Murtazaliev stoczył tylko jedną walkę w UFC i pokonał CB Dollawaya, ale wpadł na dopingu, co prawdopodobnie wpłynęło na decyzję UFC o zwolnieniu.

Talita Bernardo (1-3 w UFC)

Tylko jedno zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie z Sarą Moras. Ostatni występ na gali UFC 237 i porażka z Viviane Araujo.

Zhenhong Lu (0-0 w UFC)

Lu miał walczyć z Movsarem Evloevem zeszłego lata, ale finalnie do pojedynku nie doszło. Ostatecznie nigdy nie zdołał zawalczyć w UFC.

Isabela de Padua (0-1 w UFC)

de Padua jedyną walkę stoczyła z Ariane Lipski, a następnie wpadła na dopingu i została zawieszona. UFC postanowiło zrezygnować z usług zawodniczki.

Kyle Prepolec (0-2 w UFC)

Kanadyjczyk przegrał dwa pojedynki decyzjami z  Nordinem Talebem i Asutinem Hubbardem. Zawodnik potwierdził zwolnienie za pomocą swojego Twittera.

Marcos Marianno (0-2 w UFC)

Dwa pojedynki w UFC i oba przegrane. Najpierw Lando Vannata poddał Marianno kimurą, a następnie Claudio Puelles pokonał Brazylijczyka na pełnym dystansie.

Tonya Evinger (0-3 w UFC)

Była mistrzyni Invicta FC w kategorii koguciej. W UFC przegrywała z Cris Cyborg, Aspen Ladd i Liną Lansberg.

Jodie Esquibel (0-4 w UFC)

Cztery szanse od UFC i w żadnym pojedynku Esquibel nie zdołała zwyciężyć. Wszystkie porażki przez decyzję m.in.  z Karoliną Kowalkiewicz.

źródło: bjpenn.com