Temat walki Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem nadal w grze? Sądząc po wypowiedzi udzielonej nam przez Martina Lewandowskiego w ostatnim wywiadzie – tak.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Od początku września świat MMA w Polsce interesuje się mocno perspektywą walki pięściarskiej z udziałem Mameda Khalidova. Spekulowano na temat przeciwnika i organizacji, w jakiej może do takiej walki dojść. Udziałem w walce z wielkim Mamedem kusił m.in. Janek Błachowicz. W końcu wydało się, że prowadzone są rozmowy o zestawieniu zawodnika Arrachionu Olsztyn z byłym mistrzem i legendą polskiego boksu – Tomaszem Adamkiem. Ten jednak zdecydował się podpisać kontrakt z freakową organizacją. Czy jest to równoznaczne z tym, że do pojedynku z Khalidovem w KSW nie dojdzie?

Jak powiedział nam przed kamerą Martin Lewandowski, być może sprawa nie jest jeszcze przegrana. Współwłaściciel KSW przyznał, że prowadził rozmowy o zorganizowaniu walki Adamek – Mamed i zdradził nam nieco szczegółów zza kulis tych rozmów.

Potwierdzam. Nie podpisywałem tego kontraktu, więc ciężko mi powiedzieć, co de facto w tej umowie było. Wiem tylko, że moja oferta była bardziej bezpieczna, gwarantowana była tam kasa, a z tamtej strony więcej było chyb jakichś takich obiecanych rzeczy…

powiedział odnosząc się do słów Mameda z wywiadu dla „Klatka po klatce”, który wspomniał, że Adamek dostał lepszą ofertę od KSW, a mimo to wybrał organizację freakową.

Wydaje mi się, że to Tomek Adamek – facet, który całe życie w sporcie spędził, myśląc o walce na zakończenie kariery powinien wziąć pod uwagę cały ekosystem, horyzont, panoramę wydarzeń. Od początku, jak ja przejąłem ten temat, to innej opcji, niż walka na KSW nie dopuszczałem do siebie. Byłem zaskoczony tym podpisaniem umowy Adamka, bo ot szybko i raptownie się wydarzyło. No, ale słuchaj, wydaje mi się, że przez to, co się aktualnie dzieje [afera Pandoragate – przyp. red.], temat nadal jest w grze, ja się nie zamykam na to. W ogóle Mamed nie zawalczy dla fejków, to jest coś, co mogę powiedzieć od razu. Szukamy obecnie przeciwnika dla Mameda.

podsumował Martin.

W dalszej rozmowie szef KSW potwierdził również, że walka z udziałem Khalidova na pewno nie odbędzie się już w tym roku. Organizacja planuje starcie w boksie, bez zmiany klatki na ring. Jak przyznał Lewandowski, część aktualnych zawodników KSW z przeszłością w pięściarstwie, już ustawia się w kolejce chętnych do tego pojedynku.

Zobacz także: Typujemy KSW 87! Na kogo warto postawić? Powraca bonus za KO na Fortunie!

źródło foto: materiały KSW, Przegląd Sportowy