Sobotnia gala w Trzyńcu może przynieść sporo emocji! Trzy najważniejsze walki KSW 87 postanowiliśmy wziąć na tapet i wytypować. Pamiętajcie, że wszystkie pojedynki możecie obstawiać u niezawodnego bukmachera – Fortuny!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Darko Stosic (18-6) vs. Michal Martinek (10-4)

Grzegorz: Tak naprawdę mam spory problem z typowaniem tego pojedynku. Michal Martinek poczynił spory postęp odkąd podpisał kontrakt z organizacją KSW, zacierając złe wrażenie po występach w organizacji ACA. Czech stał się bardziej lotnym na nogach zawodnikiem, sprawnie korzystającym ze swojego bardzo dobrego boksu. Martinek dysponuje niezwykłą szybkością, jak na wagę ciężką, do tego jego kondycja wydaje się być na przyzwoitym poziomie. Czech nie bije mocno, a raczej skupia się na punktowaniu. Z drugiej zaś strony, mamy kompletne przeciwieństwo, gdyż Darko Stosic to raczej statyczny uderzacz, który czai się na kontry, albo szuka mocnych uderzeń i rozpuszcza piekielnie obszerne cepy. Gdy trafi – gasi światło. Stosic to zawodnik bardzo siłowy, który oszczędnie dysponuje swoimi zasobami energii. Serb wykonuje niekiedy zrywy, a czasami po prostu czeka na akcje rywala za podwójną gardą, aby wciągnąć go w pułapkę i skontrować jakąś mocną bombą.
Nie wykluczam absolutnie, że Martinek będzie dominował w tym pojedynku do czasu, aż nadzieje się na jakąś kontrę ze strony rywala. I tak też przewiduję przebieg tej walki – Martinek będzie obskakiwał ociężałego Stosicia, starając się go punktować, Serb wielokrotnie będzie znajdował się w tarapatach, aż w końcu znajdzie uchylone okienko do zwycięstwa w postaci luki w defensywie Czecha, odpali mocną bombę i pośle rywala na deski, tam kończąc dzieła zniszczenia mocnym g’n’p. Pamiętajmy, że Martinek nie należy do najbardziej odpornych na ciosy zawodników. Mój typ: Darko Stosic przez KO w 3. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Stosic: 1.32
Martinek: 3.39

Roman Szymański (17-7) vs. Leo Brichta (11-3)

Grzegorz: Roman Szymański podejmie Leo Brichtę. Co-main event czeskiej gali KSW zapowiada się niesamowicie interesująco. Z jednej strony mamy bardzo przekrojowego zawodnika w postaci Romana Szymańskiego, który dysponuje bardzo dobrą stójką, zapasami, kontrolą w parterze oraz jiu-jitsu, z drugiej – świetnie poukładanego w stójce Czecha, którego ciężko jest sprowadzić do parteru. Uważam, że starcie to w dużej mierze odbywać się będzie w płaszczyźnie stójkowej. Jestem wręcz pewny, że Brichta nie podda Szymańskiego, gdyż większość jego poddań wynikała z łapania gilotyny w kontrze po kiepskich próbach obaleń ze strony rywali. Polak nie da się na to nabrać, do tego cenię jego BJJ znacznie wyżej, niż czeskiego reprezentanta. Roman powinien zatem rozsądnie mieszać płaszczyzny i szukać co jakiś czas sprowadzeń, mieszając je z wymianami w stójce.
Brichta nie ma może jakichś fenomenalnych zapasów defensywnych, jednak potrafi bardzo szybko powracać do stójki, gdy zostanie obalony. Nie wolno zapominać o świetnych kopnięciach na każdym poziomie u Brichty. Do tego, zapewne bije nieco mocniej od Polaka. Ciężko absolutnie wykluczyć skończenie w tej walce, gdyż Brichta jak najbardziej ma papiery, aby znokautować Szymańskiego, a Polak może poszukać poddania w tym pojedynku, jednak najbardziej prawdopodobną opcją, w mojej opinii, jest zakończenie pojedynku na punkty. Walka może być bardzo równa, jednak obstawiam, że zwycięży wszechstronność i mieszanie płaszczyzn w wykonaniu polskiego zawodnika. Szymański po chwili stójki, poszuka zejścia do parteru – i nawet, jeśli rywal od razu wstanie – da mu to do myślenia, aby być czujnym, bo Polak ponownie może szukać sprowadzeń, zapunktuje to w oczach sędziów i nieco wymęczy Czecha. W stójce walka zapowiada się na niezwykle równą, dlatego Szymański musi poszukać w tym pojedynku parteru i wówczas nie powinien mieć problemu ze zwycięstwem na punkty. Mój typ: Roman Szymański przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Szymański: 1.56
Brichta: 2.43

Ivan Erslan (13-2) vs. Rafał Haratyk (16-5-2)

Grzegorz: Organizacja KSW nie oszczędza Rafała Haratyka, już na wstępie zestawiając go z ostatnim pretendentem do pasa kategorii półciężkiej. Przed Polakiem trudne zadanie, gdyż Ivan Erslan to typowy półciężki, który ma prawdziwy młot w łapie. Problemem Rafała w tym pojedynku będzie przede wszystkim deficyt warunków fizycznych. Polak przyjął ofertę od KSW na wagę 93, gdyż organizacja nie miała na niego pomysłu w wadze średniej. Może mu być niezwykle ciężko sprowadzać Erslana do parteru, a w stójce będzie nieustannie zagrożony mocnymi uderzeniami. Generalnie obaj zawodnicy lubują się w wymianach stójkowych. Bardziej poukładany boksersko i pod kątem kopnięć jest Polak, choć – jak już wspomniałem – rywal będzie tu miał przewagę pod kątem siły uderzenia.
Chorwat ma tendencje do wyprowadzania obszernych uderzeń, którymi chce urwać głowę swoim przeciwnikom. Często zamyka swoich oponentów pod siatką i tam mocno ich rozbija, wówczas kompletnie nie kalkuluje i idzie przed siebie niczym jeździec bez głowy. Haratyk lubi niekiedy ruszyć agresywnie, niczym w pierwszej walce z Piotrem Strusem, którego błyskawicznie odprawił mocnymi ciosami. Haratyk nie należy jednak do zawodników z tytanową szczęką. Kondycyjnie obaj zawodnicy powinni wyglądać przyzwoicie, przypomnijmy, że Ivan Erslan był w stanie wygrać piątą rundę w starciu mistrzowskim z Ibragimem Chuzhigaevem, po byciu zdominowanym przez pierwsze cztery. Nie można mu zatem odmówić woli walki i nieustępliwości, to zawodnik, który będzie parł do przodu i chciał wygrać walkę w każdej sekundzie starcia. Pomimo równej walki z obu stron, przewiduję, że Rafał pogubi się w pewnym momencie pod naporem ciosów przeciwnika i padnie na deski, a tam, Chorwat dobije go ciosami z góry. Polak to świetne wzmocnienie KSW, jest znakomitym zawodnikiem, jednak nie uważam, aby waga 93 była jego kategorią. Mó typ: Ivan Erslan przez TKO w 2. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Erslan: 1.63
Haratyk: 2.28

Aby jeszcze bardziej podkręcić emocje związane z tym wydarzeniem, Fortuna przygotowała nietypową promocję! Jak z niej skorzystać? To banalnie proste!  W dniu 14.10.2023, w godzinach 17:00-19:00 dokonaj depozytu na min. 50 zł, używając kodu promocyjnego „KSW”, po czym w ciągu 2 godzin postaw kupon z kursem min. 2.0 za min. 50 zł, używając zdarzeń wyłącznie z oferty prematch na KSW 87. Niezależnie od rozstrzygnięcia kuponu, otrzymasz od nas bonus! Jaki wysoki będzie? To zależy tylko od zawodników! Za każdy nokaut podczas gali KSW 87 otrzymasz 10 zł w punktach FKP! Fajnie? To sprawdź szczegóły TUTAJ i wygrywaj!

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali KSW 87 lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.