AFN 9: Mansur Azhiev w świetnym stylu wypunktował Dominika Gierowskiego [WIDEO]

247

Mansur Azhiev nie dał żadnych szans Dominikowi Gierowskiemu, wypunktowując gdynianina na dystansie piętnastu minut.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Mansura Azhieva, dwa ciosy w odpowiedzi Dominika Gierowskiego. Zawodnik z Mighty Bulls szukał ciosów z dystansu, po chwili próbował przechwycić nogę oponenta i sprowadzić go do parteru za jedną nogę, lecz nieskutecznie. Dobra obrona defensywa w wykonaniu Azhieva. Ciosy sierpowe Gierowskiego, za każdym razem, gdy ten się zbliżał do przeciwnika, Dominik aktywnie pracował boksersko. Wysokie kopnięcie reprezentanta WCA Fight Team. Obaj z celnymi kombinacjami, jednak skuteczniejszy zdecydowanie Azhiev. Lewy sierpowy posłał Gierowskiego na deski! Szybko zdołał wstać i powrócić do pojedynku, klinczując chciał się w pełni zregenerować. Azhiev nie zwalniał tempa i wiedząc, że rywal jest naruszony, nieustannie bił. Wysokie kopnięcie Azhieva sprawiło, że Dominik stracił równowagę. Kolejne celne akcje po stronie zawodnika z Warszawy, łokcie, kopnięcia i sierpy na zamkniętym na ogrodzeniu rywalu.

Runda 2:

Azhiev rozpoczął bardzo spokojnie, wyczekując odpowiedniego momentu na zaatakowanie przeciwnika. Gierowski próbował kombinacji kickbokserskiej złożonej z dwóch ciosów pięściami i wysokiego kopnięcia. Podobną akcją starał się odpowiedzieć Mansur. Niskie kopnięcie zawodnika z Warszawy, wysokie w odpowiedzi po stronie fightera trenującego w Mighty Bulls. Seria celnych ciosów po stronie reprezentanta WCA Fight Team, obrotowy backfist na zakończenie kombinacji. Middlekick Azhieva. Gierowski próbował kombinacji 1-2, lecz świetnym balansem, Mansur przepuścił wszystkie nadchodzące uderzenia. Dominik poszukał sprowadzenia walki do parteru, zajmując plecy rywala, lecz ten doskonale wybronił zapędy zapaśnicze oponenta. Dwa celne prawe sierpowe po stronie Gierowskiego. Zblokowane wysokie kopnięcie. Dwa kopnięcia w okolice łydki w wykonaniu Azhieva. Obrotówka na korpus w wykonaniu Mansura.

Runda 3:

Delikatne niskie kopnięcie po stronie Gierowskiego, nieustannie wywierana presja przez Azhieva. Pełne skupienie i wyczekiwanie na akcje rywala. Wymiana na kopnięcia. Headkick, frontalne kopnięcie na korpus po stronie zawodnika trenującego w WCA. Zejście pod ciosem, celna akcja na korpus w wykonaniu Mansura. Doskonała kombinacja podbródkowego i sierpowego na tułów po stronie zawodnika z Warszawy. Gierowski próbował pojedynczych ciosów, lecz miał spore problemy z celnością. Desperackie wejście w nogi po stronie Dominika, świetny odrzut bioder w odpowiedzi w wykonaniu Mansura. Celny prawy prosty Gierowskiego, który doszedł do głowy oponenta. Gdynianin z dobrą kombinacją, dwa ciosy doszły do celu. Fenomenalna akcja Azhieva, dwa ciosy na głowę, frontalne kopnięcie na korpus, kolejne ciosy i kopnięcie na korpus. Kolejne zejście po nogi, ponownie nieudane w wykonaniu Gierowskiego. Azhiev spróbował latającego kolana, lecz nieskutecznie. W kontrze na sprowadzenie, Mansur zajął dominującą pozycję w parterze i przybił pieczątkę na świetnym występie, spuszczając kilka ciosów na głowę rywala z góry.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Mansura Azhieva jako zwycięzcę pojedynku. Zawodnik z WCA w ten sposób przedłużył serię zwycięstw do pięciu.