Alan Jouban (17-7) ogłosił zakończenie sportowej kariery. Zawodnik UFC w dywizji półśredniej podzielił się z fanami tą decyzją za pośrednictwem Twittera

Chciałbym oficjalnie ogłosić swoją emeryturę. Walki dla UFC dały mi wszystko, co teraz mam. Nie zmieniłbym ani jednej rzeczy, która spotkała mnie podczas tej podróży, ponieważ żyłem snem, który sobie wymarzyłem, nie wiedząc, co będzie później.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Brahma” podziękował bliskim i zdradził, co miało wpływ na jego decyzję: 

Dziękuję moim trenerom, teamowi, wszystkim tym, którzy byli tego częścią. Bardzo was doceniam! Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, nawet moim przeciwnikom, z którymi stawałem do walk. Kontuzje, wiek i całe życie przekonały mnie, że to jest ten czas. Jeśli nie mogę walczyć na sto procent, nie będę walczył wcale.

Zapewnił, że nie rozstaje się ze sportem na dobre i wciąż ma zamiar być jego częścią. W planach ma dzielenie się swoją wiedzą w mediach.

Jouban dołączył do UFC w 2014 roku. Dla organizacji stoczył w sumie trzynaście walk, w tym w oktagonie stawał do pojedynku z Mike’m Perry’m (14-8), czy Benem Saundersem (22-13). Ostatni raz zawalczył na UFC 255 w listopadzie ubiegłego roku, gdzie jednogłośnie wygrał z Jaredem Goodenem (17-6).

źródło: bjpenn.com