Justin Gaethje powinien dostać szansę walki o tytuł wagi lekkiej UFC z mistrzem Charlesem Oliveirą, twierdzi jego menadżer Ali Abdelaziz.

Justin Gaethje (22-3) nie walczył od października zeszłego roku, kiedy to doznał porażki przez poddanie w drugiej rundzie z byłym mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem (29-0). Pojawiły się plotki, że UFC chce zestawić Gaethje z Michaelem Chandlerem (22-6), ale Ali Abdelaziz uważa, iż „The Highlight” powinien zmierzyć się teraz z Charlesem Oliveirą (31-8) o mistrzowski pas w wadze lekkiej.

W rozmowie z MMAjunkie.com, Abdelaziz wysunął argument, że Gaethje powinien być kolejnym rywalem Oliveiry. Według menadżera, uważa on, że Dustin Poirier (28-6) potrzebuje przerwy po dwóch walkach z Conorem McGregorem (22-6). Abdelaziz nie jest zainteresowany zorganizowaniem starcia Gaethje vs. Chandler, więc ma nadzieję, że to „The Highlight” dostanie szansę walki o mistrzowski pas.

Uważam, że Justin Gaethje powinien walczyć z Charlesem Oliveirą w następnej walce. To jest to w co wierzę. Dustin być może musi zrobić sobie przerwę. Myślę, że Mike Chandler nie zasługuje na nic. Na papierze to świetna walka, ale Mike Chandler nie zasługuje na nic. Musi być cicho, usiąść i jeśli Justin zdecyduje się z nim walczyć, to da mu znać. Ale Mike Chandler na nic nie zasługuje.

stwierdził Abdelaziz.

źródło: mmajunkie