Ali Abdelaziz wymienił nazwiska dwóch potencjalnych przeciwników dla Kamaru Usmana. Menedżer panującego mistrza w kategorii półśredniej zdradził, że jednym z potencjalnych rywali jest Nate Diaz.

W co-main evencie gali UFC 262, która odbędzie się 15 maja, Nate Diaz (20-12) powróci do oktagonu i zmierzy się z Leonem Edwardsem (18-3). Walka odbędzie się na dystansie pięciu rund i według menadżera Kamaru Usmana (18-1), Aliego Abdelaziza, jeśli Diaz wygra, to zostanie pretendentem numer jeden i dostanie szansę na pojedynku o tytuł.

Słuchaj, Kamaru jest mistrzem. Jeśli Colby Covington myśli, że dostanie walkę o tytuł po jednym zwycięstwie, to jest szalony. Mamy Leona Edwardsa z dziewięcioma lub ośmioma wygranymi walkami, jeśli pokona Nate’a Diaza, będzie pretendentem numer jeden. Jeśli Nate Diaz pokona Leona Edwardsa, to on będzie pretendentem numer jeden, proste. Colby nie jest pretendentem numer jeden. Nie możesz po prostu wygrać nad Woodleyem i dostać title shota, a mistrz walczył trzy razy. On jest pretendentem numer sześć może. Colby Covington nie lubi walczyć.

stwierdził Abdelaziz.

Mimo, że Nate Diaz przegrał z Jorge Masvidalem (35-14) na UFC 244 w pojedynku o tytuł BMF, to wciąż jest bardzo dobrym zawodnikiem. Jeśli uda mu się pokonać Edwardsa, nie ma wątpliwości, że dostanie walkę o tytuł, ponieważ będzie to starcie za duże pieniądze. Jednak wciąż musi pokonać Anglika, co nie będzie łatwe.

Co sądzicie o tym, że Ali Abdelaziz powiedział, iż Nate Diaz będzie pretendentem numer jeden w wadze półśredniej, jeśli wygra z Leonem Edwardsem?

Zobacz także: Brak wystarczających dowodów – śledztwo dotyczące aresztowania McGregora na Korsyce umorzone

źródło: bjpenn.com