Gala UFC 267 z pierwszym poważnym ciosem (i oby ostatnim)! Jak donosi m.in. mmafighting.com, aktualny mistrz wagi koguciej UFC, Aljamain Sterling, wypada z rewanżowego starcia z Petrem Yanem. Z informacji Mike Bohna wynika, że trwają prace nad zestawieniem starcia o pas tymczasowy, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

W październiku UFC powróci do Abu Dhabi. Organizacja chciała przywitać się z bliskowschodnimi fanami MMA dwiema walkami o pas na kolejnej numerowanej gali. W main evencie UFC 267 nasz rodak Jan Błachowicz stanie do obrony tytułu z groźnym Gloverem Teixeirą. Z kolei drugą najważniejszą walką wydarzenia zaplanowanego na 30 października w Etihad Arena, miało być rewanżowe starcie Aljamaina Sterlinga z Petrem Yanem. „Miało”, bo jak informują zagraniczne media, aktualny mistrz wypadł z pojedynku z powodu kontuzji.

Źródła, które doniosły o wypadnięciu Sterlinga z pojedynku twierdzą także, iż UFC poważnie myśli o zestawieniu Petra z innym topowym zawodnikiem dywizji koguciej. Stawką takiej walki mógłby być tymczasowy pas mistrzowski.

Przypomnijmy, że Yan walczy o prawo do rewanżu ze Sterlingiem od pierwszej chwili po walce na marcowej gali UFC 258, podczas której stracił tytuł z powodu dyskwalifikacji za nielegalne kolano. Amerykanin, który wyszedł wówczas z oktagonu z pasem na ramieniu, był niepocieszony z powodu przebiegu pojedynku i tego, w jakich okolicznościach zdobył mistrzostwo. Walka rewanżowa była zatem tylko kwestią czasu. Niestety, nie doczekamy się jej w październiku i trudno aktualnie przewidzieć, kiedy kontuzjowany Sterling powróci do klatki.

Zobacz także: Yan odpowiada na zaczepki Sterlinga: W oktagonie będziesz tańczył, jak ci zagram

źródło: mmafighting.com