Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie w dywizji piórkowej ma dojść do skutku podczas lipcowego UFC 304. Jak podaje Marcel Dorff, powołując się na Leo Guimaraesa, Arnold Allen stanie wówczas w szranki z Gigą Chikadze.

Arnold Allen (19-3) pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie zawalczył już 12-krotnie, zwyciężając dziesięć z tych pojedynków. W ostatnich miesiącach zaliczył jednak dwie porażki. W styczniu przegrał na kartach sędziowskich z Movsarem Evloevem (18-0), a wcześniej zmuszony był jeszcze uznać wyższość Maxa Hollowaya (26-7).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Znajdujący się na szóstej pozycji w klasyfikacji wagi piórkowej zawodnik z pewnością dołoży więc teraz wszelkich starań, by powrócić na ścieżkę zwycięstw. Okazję do tego będzie miał już pod koniec lipca. Według doniesień, Anglik zawalczy na UFC 304. Skrzyżuje wtedy rękawice z Gigą Chikadze (15-3).

Chikadze po raz ostatni w oktagonie widziany był w sierpniu minionego roku. Podszedł wtedy do rywalizacji z Alexem Caceresem (21-14), ostatecznie pokonując go na pełnym dystansie. Wcześniej uległ w konfrontacji z Calvinem Kattarem (23-8). Była to dla niego pierwsza przegrana pod banderolą UFC.

Zobacz także: Oliveira chętny na bycie rezerwowym do walki McGregor – Chandler

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. Mike Roach/Zuffa LLC, Chris Unger/Zuffa LLC