Wygląda na to, że zawodnik KSW, Andreas Gustafsson, następny pojedynek stoczy poza granicami naszego kraju. Oficjalnie poinformowano, iż podczas kwietniowego BRAVE 70 skrzyżuje rękawice z doświadczonym Joiltonem Lutterbachem.

Od dłuższego czasu pojawiały się przesłanki dotyczące ewentualnego występu Andreasa Gustafssona (8-1) na XTB KSW 81, które 21 kwietnia rozegra się w Tomaszowie Mazowieckim. Ba, nawet sztab Szweda informował o takowym starcie. Ostatecznie wygląda jednak na to, iż nie udało się osiągnąć porozumienia w tym temacie – karta walk od jakiegoś czasu jest już przecież zamknięta.

Zobacz także: Andreas Gustafsson wystąpi na XTB KSW 81

By nie tracić przygotowań, „Bane” przyjął potyczkę, która dojdzie do skutku praktycznie w tym samym terminie. Nie 21, a 23 kwietnia wejdzie on do klatki BRAVE przy okazji gali z numerem 70. Podczas organizowanego w stolicy Słowenii wydarzenia, stanie w szranki z bardzo doświadczonym Joiltonem Lutterbachem (37-10), którego polscy kibice mogą kojarzyć z wcześniejszych startów w FEN-ie czy KSW.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przebywający aktualnie na terenie Niemiec Brazylijczyk podejdzie do rywalizacji napędzony serią aż ośmiu zwycięstw, z czego trzy zdobywał w formule MMA. Po raz ostatni walczył w grudniu minionego roku. Skonfrontował się wtedy z legitymującym się rekordem 14-3, Mihailem Kotrutą i nie dając mu większych szans, posłał go na matę już w inaugauracyjnej odsłonie.

Źródło: Twitter/BRAVE CF