Wygląda na to, że już niebawem będziemy świadkami interesującego pojedynku w czołówce kategorii półciężkiej. Jak informuje portal MMA Fighting, starcie Anthony’ego Smitha z Johnnym Walkerem, zwieńczy zaplanowaną na 13 maja galę UFC.

Bardzo doświadczony Anthony Smith (36-17), po raz ostatni widziany był w oktagonie, w lipcu minionego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z Magomedem Ankalaevem (18-1-1), jednakże ostatecznie zmuszony był uznać jego wyższość, zostając rozbitym przed końcem drugiej odsłony. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię trzech zwycięstw. Do akcji miał powrócić w marcu, mierząc się z Jamahalem Hillem (12-1). Potyczka ta została jednak finalnie odwołana ze względu na wciągnięcie „Sweet Dreamsa” do mistrzowskiej rozgrywki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, że obecny numer 5. klasyfikacji dywizji do 93 kilogramów wróci do rywalizacji 13 maja. Według informacji MMA Fighting, „Lionheart” stanie wówczas w szranki z Johnnym Walkerem (20-7). Ich konfrontacja ma zwieńczyć zaplanowane w tym terminie wydarzenie.

Brazylijczyk może na ten moment pochwalić się serią dwóch triumfów. W styczniu tego roku, podczas UFC 283, szybko i efektownie rozprawił się z Paulem Craigiem (16-6-1). Kilka miesięcy wcześniej – równie ekspresowo – odprawił natomiast ciosami Iona Cutelabę (16-9-1). Ostatnim fighterem, który zdołał go więc pokonać, jest obecny posiadacz pasa, już wcześniej wspominany Hill. Kolejna ewentualna wygrana z całą pewnością przybliży go więc do upragnionego rewanżu.

Zobacz także: „Do 2024 roku będę mistrzem świata” – odważne zapowiedzi Johnny’ego Walkera

Źródło: MMA Fighting