Po wypadnięciu Renato Moicano, Armanowi Tsarukyanowi nie udało się znaleźć nowego rywala. Galę z udziałem Michała Oleksiejczuka uświetni pojedynek Ricky’ego Simona z Songiem Yadongiem.

Kluczowy pojedynek wagi koguciej UFC otrzymał nową datę oraz został podniesiony do rangi walki wieczoru. Pojedynek Ricky’ego Simona z Songiem Yadongiem zaplanowano jako co-main eventgali UFC Fight Night 222, która miała się odbyć w sobotę w UFC Apex w Las Vegas.

Promocja ogłosiła w poniedziałek, że walka ta zostanie przeniesiona i będzie teraz służyć jako main event gali UFC Fight Night 223 w tym samym miejscu, 29 kwietnia. Wraz z większym zainteresowaniem, walka zostanie rozegrana na dystansie pięciu rund.

Pierwotną walką wieczoru UFC Fight Night 223 był pojedynek wagi lekkiej pomiędzy Renato Moicano a Armanem Tsaruykanem. Jednakże, po tym, jak Moicano zmuszony był wycofać się z walki z powodu kontuzji, a nie znaleziono zastępstwa dla Tsaruykana, organizacja potrzebowała nowego głównego wydarzenia.

25-letni Yadong będzie teraz walczył w swojej drugiej kolejnej walce wieczoru, a 30-letni Simon otrzymuje swoją pierwszą szansę na główną walkę. W co-main evencie wydarzenia, Michał Oleksiejczuk skrzyżuje rękawice z Caio Borralho.

Zobacz także: Michał Oleksiejczuk – walka z Borralho | Narkun w Ankosie | Co z Wójcikiem? | Strife 3 | Naruszczka [WYWIAD]

źródło: mmajunkie.com