Aslambek Saidov poza ACA, chce trzeciej walki z Borysem Mańkowskim

381
źródło: Facebook, KSW

Aslambek Saidov jest niezwykle cenionym zawodnikiem w Europie. W 2016 roku podpisał kontrakt z ACB (obecnie ACA), gdzie stoczył 7 walk i był czołową postacią w tej organizacji w dywizji do 77 kilogramów.

Reprezentant klubu Arrachion MMA Olsztyn w wywiadzie dla 6PAK.tv, zdradził, że jego przygoda z ACA dobiegła końca.

To wygląda w ten sposób, że jest to koniec moich walk w ACA i zobaczymy co będzie dalej. Na razie nie mam żadnego kontraktu z żadną organizacją. Czekam. Mi się wydaje, że jeżeli o Polskę to najlepiej, aby było to KSW.

powiedział Aslambek Saidov.

Zdradził on również jeden z powodów, które doprowadziły do tej decyzji o zakończeniu współpracy z ACA.

Tam było dużo tych powodów, jednym z nich jest to, że jest tam bardzo dużo chłopaków od nas (z Czeczeni). W rankingu w swojej kategorii byłem tak wysoko i było tam dużo zawodników od nas i musiałbym się z nimi zmierzyć. Nie mogłem ich blokować, ani z nimi walczyć.

dodał.

Aslambek  jest byłym mistrzem KSW w wadze półśredniej. Dla tej organizacji stoczył wiele świetnych pojedynków. Na KSW 21 pokonał przez TKO Borysa Mańkowskiego (21-8-1). Do ich rewanżu doszło dwa lata później na KSW 27, gdzie po świetnej walce przez poddanie zwyciężył „The Tassmanian Devil” zdobywając pas mistrzowski w kategorii do 77 kilogramów.

Saidov zapytany o ewentualne trzecie starcie Borysem, wyraził chęć na taki pojedynek, który mógłby się odbyć w wadze lekkiej. Dodał również, że jeżeli  zwiąże się z organizacją z Polski to myśli, że będzie to federacja KSW.

Czemu nie, walka z Borysem w kategorii lekkiej to byłoby to. Ja jestem chętny. Myślę, że dla fanów czy też organizacji to byłoby ok.

podsumował.

Borys Mańkowski związany jest z KSW od 2012 roku. Czempionem w dywizji półśredniej był w latach 2014-2017. Na KSW 41 tracił swój pas na rzecz Roberto Soldica (17-3) przegrywając z nim przez TKO. Na KSW 51 powrócił na ścieżkę zwycięstw poddając Vaso Bakocevica (40-20-1). W swoim poprzednim występie na KSW 53 wypunktował Marcina Wrzoska (14-7).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Aslambek Saidov podczas swojej przygody w ACA wygrał 5 z 7 pojedynków. Po świetnej serii czterech wygranych z rzędu na ACA 101 przegrał na punkty z Eliasem Silverio (17-4-1).

Zobacz także: Zabit Magomedsharipov nie zawalczy 29 sierpnia

źródło: Youtube, 6PAK.tv