Zabit Magomedsharipov nie zawalczy 29 sierpnia

162
źródlo: mmamania.com

Zabit Magomedsharipov na gali UFC zaplanowanej na 29 sierpnia miał zmierzyć się z Yairem Rodriguezem, aczkolwiek Meksykanin z powodu odniesionej kontuzji wycofał się z tego pojedynku. Chęć podjęcia rękawic w zastępstwie wyraził m.in. Calvin Kattar, ale Rosjanin zaczął domagać się walki mistrzowskiej z Alexandrem Volkanovskim.

Zobacz także: Zabit Magomedsharipov chce walczyć o pas mistrzowski z Alexandrem Volkanovskim

Wyglądana to, że „ZaBeast” finalnie nie doszedł do porozumienia z amerykańską organizacją w kontekście rywala. 29–latek za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że wraca do swojej ojczyzny i nie zobaczymy go w oktagonie pod koniec tego miesiąca.

„Salam Alejkum, pozdrowienia dla wszystkich! Informuję, że nie zawalczę 29 sierpnia. Walka z zawodnikami, którzy są jeszcze niżej od Rodrigueza w rankingu, to krok wstecz. Poprosiłem o pojedynek mistrzowski lub starcie z interesującym rywalem o dużym nazwisku. Nie było ofert, więc kończymy obóz przygotowawczy i wracamy do Rosji. Drugi raz z rzędu @UFC przerywa przygotowania na ostatnim etapie. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i czekali na tę walkę. Team i ja daliśmy z siebie wszystko.”

Magomedsharipov jest niepokonany od 2013 roku. Swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to pokonał wspomnianego już wcześniej Kattara przez jednogłośną decyzję sędziów. Aktualnie jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu kategorii do 145–funtów.

Czy Zabit i Yair pod koniec roku zostaną ze sobą zestawieni ponownie? A może ten pierwszy otrzyma szansę walki o tytuł mistrzowski? Tego zapewne dowiemy się niebawem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Źródło: BJPENN