Augusto Sakai (15-2) w walce wieczoru na UFC Fight Night 189 zmierzy się z Jairzinho Rozenstruikiem (11-2). Przed pojedynkiem Sakai wspomina starcie z Alistairem Overeemem (47-19) i przyznaje, że po tej porażce wyciągnął lekcje na przyszłość.

W sierpniu ubiegłego roku na UFC Fight Night 176 Sakai odniósł porażkę w 5 rundzie przez TKO. Tego wieczoru Brazylijczyk stracił ciąg zwycięstw, który do tamtego momentu zawierał sześć wygranych z rzędu.

Walka z Overeemem była dla mnie lekcją. Zostawiłem mu parę luk, które mógł wykorzystać, by wyprowadzić ciosy. To wybiło mnie z rytmu, zaburzyło moją strategię. To była duża lekcja. Teraz do mojego planu wprowadziliśmy wiele poprawek. Powracamy silniejsi!

Sakai twierdzi, że wygrana z Rozenstruikiem może pomóc mu wspiąć się po szczeblach w rankingu. Dzięki temu lepsi zawodnicy pojawią się w jego zasięgu. „Big Boy” ostatni raz pojawił się w oktagonie w lutym tego roku, gdzie przez decyzję przegrał z Cirylem Ganem (8-0).

Brazylijczyk miał zawalczyć wcześniej tego roku, a jego przeciwnikiem miał być Shamil Abdurakhimov (20-5). Starcie nie doszło do skutku ze względu na problemy z wizą Abdurakhimova.

źródło: mmajunkie.usatoday.com