Wygląda na to, że z uwagi na najbliższe plany Salahdine’a Parnasse’a na przejście do wagi lekkiej, organizatorzy planują wprowadzić tymczasowy pas do dywizji piórkowej. Możliwe, że powalczą o niego Robert Ruchała wraz z Dawidem Śmiełowskim.

Dzierżący pełnoprawny pas w kategorii do 66 kilogramów, Salahdine Parnasse (17-1) ma teraz ambitny plan, by przejść do dywizji lekkiej, by skonfrontować się z tamtejszym czempionem – Marianem Ziółkowskim (25-8-1). Pomimo, iż zestawienie to nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, od dawna się o nim mówi. Dla reprezentanta Trójkolorowych będzie to więc druga potyczka z kolei w wyższej dywizji – w listopadzie 2022 pokonał przed czasem Sebastiana Rajewskiego (12-8), sięgając po tymczasowy pas.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ze względu na takowe ruchy mistrza, przedstawiciele organizacji KSW musieli się dostosować. Najwyraźniej nie chcą dłużej blokować dywizji, w związku z czym niewykluczone, że i w tym przypadku wprowadzą tymczasowe trofeum. Możliwe, iż już w niedalekiej przyszłości zawalczy o nie dwóch niepokonanych fighterówRobert Ruchała (8-0) i Dawid Śmiełowski (10-0).

Kurczę, to może pójść w dwie strony. Albo Robert zajedzie Dawida tymi zapasami, presją, gdzie on ma naprawdę bardzo dobre cardio, i tam może być pięć rund… Będzie pięć rund – tak przynajmniej słyszałem. Dawid zaś będzie mógł w każdej sekundzie walki znokautować Roberta, i zawsze walka z jego udziałem będzie 50/50, bo to niebezpieczny skurczybyk.

zdradził w rozmowie z naszym portalem znajdujący się na siódmej pozycji w rankingu wagi piórkowej, Patryk Kaczmarczyk (9-2).

Zobacz także: Marcin Tybura o taktyce na walkę z Ivanovem: „Liczę, że go zmęczę i skończę przed czasem”