Ostatnia przegrana Jana Błachowicza przyczyniła się do sporych zmian w rankingu UFC najlepszych fighterów bez podziału na kategorie wagowe. Niestety, Polak zaliczył pokaźny spadek. 

Jan Błachowicz (28-9) podczas UFC 267 spotkał się w oktagonie wraz z doświadczonym Gloverem Teixeirą (33-7). „Cieszyński Książę” kiepsko wszedł w starcie, nie mając żadnych argumentów, by postawić się Brazylijczykowi. Ostatecznie przegrał już w drugiej rundzie, odklepując duszenie zza pleców.

Zobacz także: UFC 267: Jan Błachowicz sensacyjnie uduszony w 2. rundzie! Teixeira nowym mistrzem [WIDEO]

Sięgnięciem po pas, Teixeira najwyraźniej zasłużył na wejście do klasyfikacji najlepszych zawodników UFC, a co się z tym wiążę – Polak zanotował spory, bo aż o siedem pozycji, względem wcześniejszego miejsca, spadek. Jeżeli chodzi zaś o ranking wagi półciężkiej, reprezentant WCA Fight Team wskoczył na 1. lokatę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Błachowicz nie zamierza się jednak łamać ostatnim potknięciem. Co więcej – wie już, z kim zmierzy się w następnej kolejności. Pod znakiem zapytania stoi natomiast dokładny termin, więc zapewne niebawem wszystko stanie się jasne.