Gala XTB KSW 98 przyniesie polsko-czeskie starcie, w którym Borys Borkowski (4-3, 3 KO) przywita debiutującego w KSW Stevena Krt (5-3, 1 KO, 2 Sub). Walka odbędzie się w umownym limicie wagowym do 80 kilogramów. Początkowo rywalem Czecha miał być Dawid Kuczmarski, ale musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Gala XTB KSW 98 odbędzie się już 14 września w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie.
Borys Borkowski ma za sobą cztery walki w organizacji KSW. W ostatnim boju, do którego doszło podczas gali KSW 80, dał świetny, wyrównany pojedynek z Kacprem Koziorzębskim, ale ostatecznie musiał uznać jego wyższość w klatce. Walka ta została wybrana najlepszym starciem wieczoru. Borkowski rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2018. Do dziś stoczył siedem pojedynków i cztery z nich wygrał. Trzy razy zwyciężał posyłając rywali na deski i za każdym razem robił to już w pierwszej rundzie. Tylko dwie walki w karierze 27-latka z Zielonej Góry zakończyły się na kartach sędziowskich.
Steven Krt rywalizuje w zawodowym MMA od 2019 roku, a od roku 2022 pozostaje niepokonany i jest na fali pięciu wygranych z rzędu. Do tej pory stoczył osiem pojedynków, pięć z nich wygrał, a trzy razy kończył rywali przed czasem. W ostatnim starciu, do którego doszło w listopadzie zeszłego roku, wywalczył pas mistrzowski słowackiej organizacji Real Fight Arena. Wcześniej zdobył również pas czeskiej marki I Am Fighter. Steven Krt wszystkie zawodowe walki stoczył w Czechach. Przed wejściem na profesjonalną ścieżkę kariery rywalizował również amatorsko.
Zobacz także: Zalewski z nowym rywalem na XTB KSW 98. „Skiba” wchodzi do akcji!
| Walka wieczoru: 83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski #7 (6-2, 5 KO) vs. Laïd Zerhouni #8 (13-8 1NC, 4 KO, 8 Sub) Pozostałe: Informacja prasowa |















![UFC Freedom 250 – wyniki gali [NA ŻYWO]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/06/ufc-freedom-250-wyniki1-218x150.png)





![UFC Freedom 250: Ciryl Gane rozbił Alexa Pereirę i zdobył tymczasowy pas! [WIDEO]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/06/Gane-Pereira-218x150.png)
![UFC Freedom 250: Sean O’Malley znokautował Aiemanna Zahabiego [WIDEO]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/06/Aiemann-Zahabi-Sean-OMalley-218x150.png)
![UFC Freedom 250: Josh Hokit rozbił Derricka Lewisa po dominującym występie [WIDEO]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/06/Josh-Hokit-Derrick-Lewis-218x150.png)