BREAKING: Jan Błachowicz vs Dominick Reyes w planach na wrześniową galę UFC 253

738
grafika: InTheCagePL

Wygląda na to, że Janek Błachowicz nie chce pozostać bezczynny do końca tego roku. Jak donosi Brett Okamoto – UFC pracuje nad dopięciem walki Polaka z byłym pretendentem do pasa, Dominickiem Reyesem.

Brett Okamoto z ESPN poinformował właśnie na Twitterze, iż największa organizacja MMA na świecie pracuje nad hitowym starciem na szczycie wagi półciężkiej, w której główne role mają grać Jan Błachowicz (26-8) i Dominick Reyes (12-1). Wedle relacji Okamoto, do walki obu panów dojdzie 26 września na UFC 253.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Póki co, nie wiadomo, jaki status będzie miała ta walka. Źródła nie donoszą, czy będzie to bój o pas (regularny czy tymczasowy). Nie wiadomo bowiem, co dalej z aktualnym mistrzem UFC w wadze półciężkiej, Jonem Jonesem.

„Breaking: Walka w wadze do 205 funtów pomiędzy Dominickiem Reyesem i Janem Błachowiczem w planach na 26 września. Pojedynek jest już prawie dopięty, dopracowywane są tylko szczegóły. UFC pracuje aktualnie z mistrzem, Jonem Jonesem, aby ustalić, jaki będzie jego kolejny ruch.”

pisze Okamoto i dodaje, że jeśli walka Reyes vs. Błachowicz zyska status boju o tytuł mistrzowski, to wcale nie będzie musiało oznaczać, że Jon Jones pójdzie wagę wyżej i zmierzy się ze Stipe Miocicem.

W ostatnich dnia zarówno Reyes, jak i „Cieszyński Księżę” wysyłali do fanów mniej lub bardziej wyraźne sygnały, że walka na horyzoncie. Dominick oświadczył w swoich social mediach, że właśnie podpisał kontrakt na kolejne starcie, zaś Janek wstawił enigmatyczny wpis:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Calm before the ⛈️ #LegendaryPolishPower

Post udostępniony przez Jan Blachowicz (@janblachowicz)

Czekamy zatem na dalsze wieści!

źródło: Twitter/Brett Okamoto