Nie brakuje zaskoczeń związanych z wyjątkowym eventem pod sztandarem KSW w Gliwicach! Jak wynika z doniesień, już za miesiąc w PreZero Arenie Gliwice dojdzie do stójkowego starcia na widowiskowych zasadach. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zawodnicy prawdopodobnie spotkają się w formule muay thai na małe rękawice. W dość enigmatyczny sposób ogłosił to prowadzący program Oktagon Live oraz komentator KSW – Maciej Turski.

Na gali XTB KSW Epic pojawi się zestawienie w muay thai w małych rękawicach i nie zdradzę nazwisk, żeby tutaj nie psuć ogłoszenia, ale powiem, że będzie skocznie i cygańsko. Niech to pozostanie tajemnicą, a potem jak poznacie rozstrzygnięcie, jakie to będzie zestawienie to stwierdzicie, że może trochę pasowało to określenie i te podpowiedzi. Gwarantuję, że po tym ogłoszeniu będzie wow, bo ten pojedynek jest fantastyczny.

– powiedział.

Pojawiły się głosy jakoby uczestnikami tej walki mieli być Bartosz Batra i Michał Królik. Niewykluczone, że właśnie takie zestawienie ujrzymy 24 lutego.

Panowie w przeszłości zmierzyli się już w dwóch formułach i w obu górą był „Matrix”. Najpierw był to boks na gołe pięści, a później MMA na gołe pięści. Nie szczędzili sobie uprzejmości w obu pojedynkach, wybierając najbrutalniejsze formuły. Choć pierwsza walka podczas gali Genesis 1 potrwała pełen dystans, tak w drugiej Królik bardzo ofensywnym stylem znokautował ciosem podbródkowym Batrę. Zasady muay thai mogą zwiększać szanse na zwycięstwo właśnie zawodnika z Wrocławia, bowiem wiodącą formułą „Matrixa” jest kickboxing. Jak dobrze wiemy, Batra spędza bardzo dużo czasu w kolebce boksu tajskiego. W porównaniu do poprzednich starć może nie będzie to najbrutalniejsza walka, ale małe rękawice dają efektowne skończenia i jeśli dojdzie do tego pojedynku, to warto nie mrugać.

Jednakże należy to traktować w kategoriach domysłów i niepotwierdzonych informacji.

Zobacz także: Mistrzowski turniej wagi półciężkiej na KSW EPIC!

Na ten moment niewiele kart zostało odsłoniętych w związku z nową odsłoną polskiej organizacji. Główną atrakcją gali będzie zakontraktowany na sześć rund, bokserski pojedynek pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Mamedem Khalidovem. Ostatnio KSW ogłosiło turniej mający prowadzić do wyłonienia mistrza dywizji do 205 funtów.

Źródło: YouTube / Kanał Sportowy, fot: YouTube / ONE Championship