Smutne wieści dotarły do nas dzisiaj z zagranicy. Kevin Randleman, były zawodnik organizacji takich jak UFC i PRIDE, zmarł w wieku 44 lat.

Według pierwszych potwierdzanych informacji, Kevin Randleman zmarł w czwartek na wskutek niewydolności serca, które nie wytrzymało zapalenia płuc z którym borykał się zawodnik. Amerykanin zostawił żonę i trójkę dzieci.

Kevin swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w 1996 na gali UVF 4 – Universal Vale Tudo Fighting. Po ośmiu walkach, z rekordem 6-2, udanie zadebiutował w organizacji UFC, gdzie łącznie stoczył siedem pojedynków. Na gali UFC 23 pokonał Pete’a Williamsa i zdobył zwakowany wcześniej pas mistrzowski wagi ciężekiej, który udało mu się obronić w kolejnej walce z Pedro Rizzo. W 2000 roku stracił pas na rzecz Randy’ego Couture’a, a rok później poległ w mistrzowskiej walce o pas kategorii półciężkiej z Chuckiem Liddellem. Od 2002 roku walczył pod banderą japońskiej organizacji PRIDE z zawodnikami takimi jak Quinton Jackson, Kazushi Sakuraba, Mirko Filipović, Fedor Emelianenko i Mauricio Rua. Zawodnik miał również krótki epizod w Strikeforce, gdzie przegrywał z Mike’m Whiteheadem i Rogerem Gracie. Z rekordem 17 zwycięstw i 16 porażek, Kevin Randleman przeszedł na emeryturę sportową w 2011 roku.