Były zawodnik UFC, Karl Roberson, stoi przed kilkoma zarzutami po tym, jak on i inny mężczyzna rzekomo włamali się do domu w New Jersey i ukradli biżuterię i inne cenne przedmioty o wartości 200 000 dolarów – podała policja.

Były zawodnik UFC, Karl Roberson i Dathan Thompson, obaj 32-letni, zostali aresztowani przez policję z Howell Township, którzy zostali uznani za rzekomych włamywaczy. Aresztowanie Robersona nastąpiło podczas kontroli drogowej w Neptune, podczas której kierował pojazdem, który policja uważała za związany z włamaniem.

„Prywatne poszukiwanie pojazdu ujawniło zniszczony pistolet 9mm z przedłużonym magazynkiem, kilka opakowań podejrzanych substancji – koikainy, marihuany i przedmioty związane z włamaniem” – powiedziała policja.

Roberson został zatrzymany pod zarzutem włamania, kradzieży, niszczenia mienia, posiadania substancji kontrolowanej oraz kilku wykroczeń związanych z bronią. Detektyw Ryan Jackson powiedział serwisowi MMA Fighting, że Roberson spędził „dwa lub trzy tygodnie” w areszcie, ale został zwolniony.

Według policji, Roberson i Thompson otworzyli tylne drzwi do rezydencji i dostali się do sypialni głównej, gdzie rzekomo ukradli towary o wartości 200 000 dolarów. Kamery monitoringu domowego uchwyciły podejrzanych, którzy nosili maski, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Jeśli zostanie skazany za przestępstwa z użyciem przemocy, Robersonowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Roberson zdobył szansę walki w UFC przez program Dana White’a Contender Series w 2017 roku i stoczył 10 walk w promocji, notując bilans 4-6. Opuścił UFC po czterech porażkach z rzędu, które zakończyły się trzeciorundową porażką przez techniczny nokaut z Kennedym Nzechukwu w lipcu zeszłego roku na UFC on ESPN 39.

Zobacz także: Materla kontra Paczuski na XTB KSW Colosseum 2!

źródło: mmafighting.com