Cat Zingano (10-3) jest jedna z niewielu zawodniczek, która odważyła się rzucić wyzwanie niekwestionowanej królowej dywizji piórkowej – Cris Cyborg (20-1). Jak na razie nie miała okazji skrzyżować z nią rękawic, jednak wciąż jest chętna podjąć to wyzwanie.

Gdy tylko ogłoszono walkę Cyborg vs. Nunes na UFC 232 Zingano szybko zgłosiła, że w razie potrzeby, zastąpi którąś ze stron tego starcia. UFC nie tylko zaakceptowało jej propozycję, ale również stworzyło dla niej zestawienie z Megan Anderson (8-3) na tej gali.

Jestem zawodniczką, jestem wojowniczką. Zawsze będę chciała walczyć i chcę walczyć z najlepszymi. Zgłosiłam się na ochotnika, by zastąpić Amandę lub Cris. Chyba jako jedyna zdecydowałam się to zaproponować. Zgodzili się i powiedzieli, żebym była gotowa i zamiast trzymania mnie w gotowości bez celu, dostałam przeciwniczkę, by zawalczyć tej samej nocy.

Amerykańska organizacja wciąż szuka zawodniczek dywizji piórkowej, w które warto by było zainwestować, a Zingano jest gotowa na każde wyzwanie. Nie tylko wyraziła chęć walki z Cyborg, ale również w przeszłości wygrała z Nunes przez TKO podczas UFC 178.

Dlatego bardzo chętnie zmierzyłaby się ze zwyciężczynią zbliżającej się walki:

To zawsze był mój cel. Gdy patrzę w nocy w gwiazdy, czuję się podekscytowana na samą myśl, by do tego doprowadzić.

źródło: mmaweekly.com